Plzeňský kouč Stanislav Levý označil druhý poločas za kvalitnější, uvědomoval si také důležitost vedoucí branky. „Bylo jasné, že kdo dá první gól, tak vyhraje. Porážet Olomouc pro nikoho vůbec nebude jednoduché, proto si toho tolik vážíme,“ řekl Levý.

Domácí lodivod ocenil také brankáře Michala Daňka, jehož dva výborné zákroky předcházely vedoucímu gólu Plzně. „Hodně nás podržel,“ pochvaloval si Levý, kterému náladu po zápase pokazilo zranění Müllera a Vrzala. Oba mají pochroumaná kolena.

Stejně je na tom olomoucký útočník Lukáš Hartig. „To mě mrzí víc než ta prohra,“ litoval olomoucký trenér Martin Pulpit. Bojovný útočník totiž musel hned do nemocnice a bude Sigmě chybět ve zbývajících zápasech podzimu. Pro příští zápas na Žižkově bude Sigmě chybět i Michal Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu.

Toho mrzela i skutečnost, že Olomouc nápor na začátku druhého poločasu nedokázala vyjádřit vstřeleným gólem. „První půle diváci viděli fotbal asi tak divizní úrovně, ale po poločase jsme se hodně zvedli, tlačili se do útoku a Plzeň přehrávali,“ uvedl Pulpit.

„Jenže Bajer udělal hrubku, kterou jsme si navíc vzápětí potrestali vlastním gólem. Brankář Drobisz si nezasloužil, aby ta jeho úctyhodná série bez inkasované branky skončila takovým způsobem. Ale i takový je fotbal,“ dodal Pulpit.