„Teď nejsou ani tak důležité výsledky, jako herní projev mužstva,“ řekl trenér Sigmy Martin Pulpit.

Rozhovor


Tento týden Sigma skončí tu hrubší část přípravy. Jak jste s ní zatím spokojen?


Zatím s přípravou můžu být vcelku spokojený. Minimum hráčů je na marodce, skoro všichni absolvovali celou přípravu. A co se týče fyzické kondice, tak jsme se rapidním způsobem oproti letní přípravě zlepšili.

Vy jste týmu sliboval tvrdou přípravu. Byl skutečně taková?

Šli na krev. Ale myslím, už na nich bylo znát, že jsme v létě i během podzimu trošku popracovali. Ve všech hlediscích fyzické připravenosti se každý hráč zlepšil.

Dosud Sigma všechna přípravná utkání vyhrála. I s tím můžete být spokojený?

Spokojen můžu být s některými věcmi. Ještě to není úplně stoprocentní. Ale nejde ani tak o výsledek, jako o projev mužstva. A ten je přece jen o něco lepší než v létě.

Do konce ledna mělo dojít ke zúžení kádru. Jak tedy vypadá aktuální složení týmu?

Do hry už budou moci zasáhnout uzdravení Onofrej, Rýdel a Janotka. A přišli převážné hráči z juniorky. Odešli Knakal, Banaczek a Pulkert, do béčka budou zařazení Hrdlovič, Dreksa a Nepožitek.

Předchozí dvě utkání nehrál Melinho. Proč?

Melinho je zraněný, ale v úvodu tohoto týdne se zapojí do přípravy.

Janotka naposledy nedohrál. Jak to s ním vypadá?

Zase se mu to ozvalo. Proto jsme ho pro jistotu vystřídali. Dodneška nevíme konkrétní diagnózu, takže nechceme riskovat.

A Škerle?


Škerle je tvrdý kluk. Má zlomený nos. To bude v pořádku. Ještě bychom chtěli dát co nejrychleji do pořádku Darka Šuškavčeviče a budeme prakticky kompletní. U Filipa Rýdla je to delší. Takové zranění ale nemůžeme ovlivnit, stalo se mu to v utkání.

Komárek zase trénuje s týmem, i když byl na odchodu. Je to teď pro vás lepší, když nejsou fit Škerle a Šuškavčevič? Jak dlouho se zdrží?


Budeme to řešit podle situace. Byl bych rád, kdyby zůstal, než se ti dva uzdraví.

V předchozích zápasech jste zkoušel v útoku Štěpána.


Je to hráč, který je dobře fyzicky připraven, i rychlostně. Dovede napadat celých devadesát minut, je nebezpečný svou rychlostí. Zkoušíme to. Hrál tam i Kazár, abychom měli připraveny nějaké varianty.