„Jsem zklamaný a beru to jako neúspěch,“ říká trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Branku jste v Kladně inkasovali hned na začátku. Ale to by nemělo tým položit, aby pak nedokázal vývoj otočit?
My stále probíráme to, že dostáváme brzy góly. Bývá to po individuálních chybách. Tentokrát jsme zase branku dostali, i když po rohovém kopu. Ale dopad na naši hru to nemělo. Až do konce prvního poločasu jsme hráli pořád dobře, ovšem nepodařilo se nám vstřelit gól. To, co jsme před zápasem chtěli, tedy abychom neinkasovali a Kladno nemohlo hrát na brejky, se nestalo. Brzy jsme inkasovali a hra potom pro nás byla složitější.

Ale určitě by se nemělo stávat, že po rohu zůstane protihráč takto volný.
To je situace na rozbor. Hráč se musí rozhodnout, jestli dostoupí, je to tak i tak. Musí si vybrat. Kdyby to bylo jasně dané, tak branka nemůže padnout.

V prvním poločase se hrálo téměř stále na kladenské části hřiště. Proč z převahy nepřišel gól?
Bylo to o volbě řešení. Kdy jsme mohli zakončit, tak jsme hledali přihrávku a naopak. V několika případech to bylo o chybějících centimetrech, bohužel. Neměli jsme Michala Hubníka, jeho agresivita v soubojích nám chyběla. Druhý poločas už Kladno bránilo v devíti lidech a už jsme se nedokázali tolik prosadit. Spíše jsme si vytvářeli hodně standardních situací, ale nedařilo se nám kopat. Melimu to nešlo, pak to šel zahrávat Onofrej a Kazár. Vyjma jedné se nám nepodařilo žádnou dobře kopnout.

Po přestávce už to tak dobré nebylo. Nechyběla větší aktivita po stranách?
První varianta kombinací středem, to po přestávce nešlo. Chtěli jsme hrát míče za obranu na Onofreje nebo Janotku, ale tam jsme nebyli moc úspěšní. Nedařilo se nám tam dostat tolik míčů.

Je to pro vás první neúspěch v prvoligovém angažmá?
Neočekávalo se od nás nic jiného, než že budeme v Kladně bodovat. Nikdo by nehleděl na to, jestli budeme hrát takový nebo makový fotbal, ale abychom bodovali. To se nestalo, jsem zklamaný a beru to jako neúspěch.

V Kladně nemohl hrát Hubník. Chyběl hodně? A bude připraven na nedělní domácí zápas proti Brnu?
Zranil se na tréninku. Nemá nic zlomeného, uvidíme, snad bude do neděle v pořádku. V Kladně nám Michal chyběl, především v druhém poločase jsme takový typ útočníka potřebovali. Ale na druhou stranu tam nastoupil Tomáš Janotka a na podzim zatím odvedl svůj nejlepší výkon.