Poprvé se v přátelském utkání ukázala jedna z posil Sigmy Martin Sladký, poločas odehrál na neoficiálním testu srbský defenzivní hráč Piščevič.

„Bylo to takové zpestření v prvním týdnu, že jsme hráli proti kvalitnímu soupeři, kterému za týden začíná mistrovská soutěž. Kluci to odpracovali, mám z toho dobrý pocit. Bylo to jen pětačtyřicet minut, ale v extrémních podmínkách. Částečný obrázek jsem si udělal," glosoval kouč Olomoučanů Václav Jílek.

V odpolední výhni rozdělil trenér Sigmy Jílek zátěž mezi dvě sestavy, první půle se však hrála bez branek. Trnava měla náznaky šancí, velkou příležitost na druhé straně nevyužil Jakub Petr.

Po zisku míče ve vápně se pokusil o obstřel, ale míč pouze rozezvučel tyč branky.

Před stopery operoval v prvním dějství srbský záložník Nedeljko Piščevič.

„Je to nezávazná zkouška. Dostali jsme se k hráči, který má zkušenosti z druhé srbské ligy. Byl tam vůdčí osobností, byla možnost ho vyzkoušet. Není to vůbec tak, že bychom teď přiváděli hráče. Bylo to spíš na doplnění kádru, ale budeme si to muset vyhodnotit," řekl na adresu nového hráče v modrém dresu trenér Jílek.

Skóre se měnilo až po přestávce.

Čerstvá parta Olomoučanů Trnavské zatlačila a čtvrthodiny se hrálo před gólmanem slovenského týmu.

Gól však nakonec slavila Trnava. Neatakovaný obránce Sigmy Václav Jemelka ale v pozici posledního hráče zaváhal, přišlápl si míč a upadl.

Situace využil exolomoucký forvard David Depetris a v sólu proti brankáři Spurnému si už věděl rady.

Odpovědět mohl aktivní Lukáš Buchvaldek, ale zblízka nastřelil pouze brankáře.

Vyrovnání nakonec obstaral Jakub Plšek, který si naběhl na centr Falty mezi protihráče a hlavičkou poslal míč odrazem o trávník do sítě.

„Nedokážu posoudit, v jaké hrála Trnava sestavě, zápas už měli prý i o den dřív. Pořád je to ligový tým, který disponuje širokým kádrem. Jsem spokojený, že jsme v této fázi přípravy stačili. Měli jsme dvoufázový trénink. V některých technických věcech nebo v součinnosti jsme měli občas problémy, ale to je na začátku normální," hodnotil olomoucký lodivod.

SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Branky: 75. Plšek – 65. Depetris.

SK Sigma: 1. poločas: Reichl – Zahradníček, Radaković, Štěrba, Vepřek – Štěpán, Habusta, Piščevič, Petr, Moulis –Vašíček (30. Chorý). 2. pol.: Spurný – Hála, Škerle, Jemelka, Falta – Hladík, Sladký, Šindelář, Plšek, Buchvaldek – Chorý (60. Yunis). Trenér: Václav Jílek.