Utkání se hrálo ve stínu zprávy o překvapivém odchodu Martina Doležala do Jablonce. Na hrotu útoku nastoupil místo nejlepšího střelce Hanáků v podzimní části ligy navrátilec z hostování v Ostravě Jakub Rolinc. Ve druhé půli pak zaměstnával soupeřovy obránce dorostenec Tomáš Chorý.

Po spolupráci s Plškem mohl právě talentovaný mladík oslavit debut v áčku i gólem. Z bezprostřední blízkosti ovšem brankáře Žiliny nepřekonal. Nepovedlo se to ani Plškovi, který po přihrávce Karaše měl před sebou téměř odkrytou bránu. Trefil však jen břevno.

Žilina byla ve vyrovnaném zápase produktivnější. Hned na začátku zápasu trefil břevno Guba. Po změně stran vstřelil stejný fotbalista i jediný gól zápasu, když si počíhal na zadní tyči na centr a překonal Zlámala.

„Mrzí nás, že jsme prohráli, přestože je to příprava. Měli jsme několik příležitostí. Trefili jsme břevno. Budu rád, když si to střelecké štěstí necháme na sezonu," konstatoval trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Jinak byl s kvalitou zápasu spokojený.

„Každé další utkání v přípravě mělo vzestupnou kvalitu. Dnes se to blížilo znovu mistrovskému utkání. Mělo to velkou technickou kvalitu. Žilina je po této stránce velmi dobré mužstvo. Byla tam spousta šancí na obou stranách. My jsme bohužel ten jeden gól inkasovali," uvedl Psotka.

Během následujících několika dní se musí rozhodnout, které hráče vezme na herní kemp do Turecka. Kromě Doležala, jehož další budoucnost v Sigmě je zatím nevyjasněná, visí otazník také nad několika zkušenými hráči, kteří kvůli zraněním v přípravě příliš nehráli.

„Zítra ještě budou zdravotní prohlídky hráčů jako Vidlička, Ordoš, Zahradníček. Pokud to bude jenom trošku možné, tak s námi pojedou. V případě těch zdravých hráčů už máme jasno," řekl Psotka.

SK Sigma Olomouc – Žilina 0:1 (0:0)

Branka: 61. Guba. Rozhodčí: Julínek. Diváci: 150.

Sigma: Blaha (46. Zlámal) – Hladík, Svozil, Šindelář, Javůrek (79. Jemelka) – Falta (79. Vichta), Pospíšil, Nepožitek, Plšek, Karaš – Rolinc (57. Chorý). Trenér: Zdeněk Psotka.