„Měl jsem už měsíc a půl pochroumaný meniskus, ale pořád to bylo hratelné. V úterý na tréninku jsem si ho ale urval úplně,“ řekl Olomouckému deníku zraněný Drobisz.

Přesnou diagnózu se dozví v pondělí, kdy se podrobí artroskopii.

Drobisz je jediným hráčem Sigmy, který v této sezoně nechyběl na trávníku ani minutu. Zranění bohužel přichází v nejméně vhodnou chvíli, kdy Sigma bojuje o poháry, a do konce ligy zbývají odehrát poslední čtyři kola.

„Těšil jsem se na ten konec, hrajeme o hodně. Ale nedá se s tím nic dělat. Jen můžu doufat, že se to zázračně zlepší a konec ligy ještě stihnu,“ dodal Drobisz, který v sezoně čtyřikrát udržel čisté konto.

Pro zbytek sezony by jej měl nahradit Tomáš Lovásik. Ten kromě toho, že kryl Drobiszovi záda jako dvojka, v Olomouci funguje i jako trenér brankařů a nastupuje za juniorku.

„Já si myslím, že to Tomáš zvládne. Sice celou sezonu v lize nechytal, ale nastupoval za béčko. Hlavně je zkušený natolik, aby se vyrovnal s tím tlakem v závěru soutěže,“ věří Drobisz svému kolegovi.

Prakticky to samé si myslí i trenér Psotka.

„Tomáš to určitě zvládne. Na svoji šanci čekal celou sezonu a je to zkušený gólman a věřím, že Petra kvalitně zastoupí.“

Ani on se nevzdává teoretické možnosti Drobiszova předčasného návratu.

„Snad budou mít naši lékaři takové schopnosti a dovednosti, že se nám to podaří. Ale zatím to opravdu vypadá, že bude chybět do konce sezony,“ podotkl Psotka.