Hanáci půjdou do přípravy sosmi hráči zjuniorky a záložníkem Vojtěchem Štěpánem, který se vrací zhostování vJablonci. Zpodzimního kádru už zmizel polský útočník Dawid Banaczek, kterému skončilo hostování. Na odchodu jsou záložník Martin Pulkert a brankář Jan Vojáček, vpřípadě dobré nabídky můžou vOlomouci skončit obránce Tomáš Randa a Brazilec Melinho.

Ale oba pravděpodobně začnou přípravu na Andrově stadionu. „Jsme připraveni na to, že začne trénovat osmadvacet hráčů. Ale není vyloučeno, že Melinho se rychle přesune jinam,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček.

Ze členů podzimního týmu odešel záložník Jiří Gába, který bude na hostování vJihlavě. Stejná forma působení na Vysočině skončila naopak pro stopera Petera Šedivého. Ten se ale na Hanou nevrátí, zamíří zpět na Slovensko. „Dostal svolení kpřípravě sInterem Bratislava, další věci jsou otázkou jednání,“ řekl sportovní manažer Sigmy Augustin Chromý. Šedivý přišel do Olomouce loni vlednu právě zbratislavského Interu.

Na Hané nebudou kupovat žádného hráče, místo toho dostanou šanci odchovanci. Osm členů podzimní juniorky začne přípravu sáčkem. „Pár ztěchto perspektivních hráčů prokázalo, že už přesahují úroveň MSFL a zasloužili by si dostat příležitost,“ řekl Jaromír Gajda, předseda představenstva SK Sigma Olomouc.

Celou přípravu tráví Sigma doma, do ciziny tentokrát nejede. „Je strašně krátká příprava. Aproto se asi bude muset brzo zapnout vyhřívání. Takže budeme moci využít ihlavní hřiště,“ řekl trenér Martin Pulpit. Pro hráče má připravenou specialitu. „Soustředění na hotelu Devět skal na Českomoravské vrchovině. Je to takový West Point, odkud není úniku. Kdo přežije tohle, přežije hodně,“ podotkl Pulpit.

Sigma má dojednaných osm přípravných zápasů, měla by hrát ještě jeden navíc. „Měli jsme dohodnutého soupeře zRakouska, ale ten nám odřekl. Takže budeme hledat dalšího,“ řekl Augustin Chromý. Vzávěru přípravy by měli Hanáci hrát na vyhřívané trávě Androva stadionu.

Program přípravy SK Sigma A:

3.1. zahájení přípravy. 5.1.: 10.30: SK Sigma A– Vítkovice (umtra). 6.– 11.1.: soustředění. 16.1.: 15.00: SK Sigma A– Kroměříž (umtra). 19.1.: 13.00: SK Sigma A– Zlaté Moravce (umtra). 23.1.: 13.00: SK Sigma A– Odra Wodzislav (umtra). 26.1.: 13.00: SK Sigma A– Ružomberok (umtra). 30.1.: zahraniční soupeř teprve bude upřesněn. 2.2.: 11.00: SK Sigma A– Žilina (Andrův stadion). 5.2.: 15.00: SK Sigma A– Znojmo (umtra). 9.2.: 15.00: SK Sigma A– Inter Bratislava (Andrův stadion). 16.2.: SK Sigma A– Bohemians (mistr. utkání).