Důležitý zápas začali domácí aktivně. Plné hřiště bylo hlavně záložníka Tomáš Janotky, ten nejprve pozdravil Belaňovy rukavice, pak vypálil těsně nad. Pak už ale odcentroval z pravé strany Rossi a Tomáš Hořava hlavou uvrhl Andrův stadion do extáze.

„Hlavou jsem dal gól snad naposledy v přípravce,“ svěřil se olomoucký záložník

V dalších minutách domácí kontrolovali průběh zápasu, ale šance, z nichž by mohli vedení zvýšit si nevypracovali. Ke konci první půle se naopak začali pomalu vytrácet a iniciativu převzali Bohemians. Ti hrozili hlavně ze standardních situací, které výborně zahrával Grznár.

Po další z nich v 35. minutě vypadl míč Lovásikovi přímo k Turtenwaldovi a nebezpečí až na brankové čáře uhasil kapitán Škerle.

Do druhé půle naskočil místo nevýrazného Hubníka Vojtěch Štěpán a hned se řítil sám proti jedinému obránci hostů, ale klička mu nevyšla. Zanedlouho zleva centroval a před Janotkou zachraňoval na zadní tyči na poslední chvíli Grznár.

Po následném rohu a brazilské spolupráci Melinhovy nohy a Rossiho hlavy skončil míč nad brankou. Sigma byla lepší, ale pojistku ne a ne přidat. V samostatném nájezdu po hodině hry neuspěl po krásné kolmici Štětiny Štěpán. Ordošovu střelu z voleje pak zblokoval rukou Horáček, ale rozhodčí Kovařík to na penaltu neviděl.

Konec se blížil a domácí se předháněli v zahazování šancí. Ordošovi se míč zamotal, tak přihrál Štěpánovi, ale ten znovu trefil jenom Belaně.

„Díky Vojtově rychlosti jsme se tam hodně dostávali, ale to řešení některých těch situací je infarktové,“ říkal po utkání trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Nakonec si to ale u všech fanoušků hanácký rychlonožka vyžehlil. Deset minut před koncem se do míče na hranici váýpna opřel levačkou a nádhernou křížnou ranou se přihlásil do soutěže o gól roku.

Sigma se pak uklidnila a hned za tři minuty potvrdil tři body po Štěpánově přihrávce Ordoš.

A protože ve stejnou dobu zvýšil Patrik Berger v Mladé Boleslavi na 2:0 pro Spartu, na Hané se začalo slavit.

„Nechtěli jsme tady dostat dardu, ale nakonec se to stalo. Ale my jsme byli nováček a zachránili jsme se. Příští rok budeme zase hrát ligu a já před kluky musím smeknout, co dokázali,“ nesmutnil příliš z porážky trenér hostů Luboš Urban.

V Olomouci se po čtyřech letech zase budou hrát evropské poháry!

SK Sigma Olomouc - FK Bohemians Praha 3:0 (1:0)

Branky: 12. Hořava, 80. Štěpán, 83. Ordoš. Rozhodčí: Kovařík – Večeřa, Santarius. ŽK: 83. Ordoš – 61. Zoubek, 76. Grznár. Diváků: 3794.

Olomouc: Lovásik – Rossi, Komárek, Škerle, Heidenreich – Hořava, Štětina (77. Nuc), Melinho – Hubník (46. Štěpán), Ordoš (87. Petr), Janotka. Trenér: Zdeněk Psotka.

Bohemians: Belaň – Turtenwald, Horáček, Lencevič, Eismann (67. Kincl) – Vošahlík, Zoubek, Demeter, Dobeš (78. Galbavý), Grznár – Ibe (51. Andronic).Trenér: Luboš Urban.