V sobotu odpoledne olomoučtí fotbalisté předvedli parádní ofenzivní podívanou, po které se v Českých Budějovicích radovali z jasného vítězství 5:2.

Ambiciózní Dynamo, čtvrtý tým Fortuna národní ligy, se sice před utkáním mohlo chlubit druhou nejlepší defenzivou soutěže, Hanáci na ni však našli recept.

Do pauzy vedli díky Chorému a Petrovi a zdálo se, že se druhá půle bude jen dohrávat.

Opak byl pravdou, hned po hvizdu domácí snížili a začaly střelecké hody.

Svěřenci Václava Jílka totiž záhy odpověděli díky Plškovi a Manziovi, pro kterého to byla první branka v dresu Sigmy.

Hostující gólman Miloš Buchta následně chytil Táborskému penaltu, ale v 70. minutě byl již na jeho teč zblízka krátký.

Definitivní tečku za jedním z nejhezčích zápasů sezony druhé ligy udělal střídající Buchvaldek - 5:2.

"Prvních třicet minut bylo vyrovnaných, pak nám pomohly ty dvě branky a to, že jsme ve druhém poločase vždycky dokázali odpovědět na góly domácích. Typologicky na tyto situace hráče máme a jsem rád, že ty šance využili. Na druhou stranu dva inkasované góly a spousta nedohraných situací v defenzivě mě mrzí," zhodnotil duel olomoucký trenér Václav Jílek.

SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 2:5 (0:2)

Branky: 46. Benát, 70. Táborský - 35. Chorý, 45.+2 Petr, 51. Plšek z pen., 52. Manzia, 71. Buchvaldek. Rozhodčí: Matějček - Vlček, Flimmel. ŽK: Křížek.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Kladrubský, Novák, Funda (77. Vopat) - Čermák (8. J. Hála), Čavoš - Pešek, Benát (53. Matějka), Wermke - Táborský. Trenér: David Horejš.
Olomouc: Buchta - Sladký (30. Manzia), Škerle, Radakovič, Vepřek - Houska, Plšek - Zahradníček, Petr (66. Buchvaldek), Falta - Chorý (77. Yunis). Trenér: Václav Jílek.

Podrobný referát a ohlasy hráčů i trenérů najdete tradičně v PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM vydání Deníku.