Ten modrobílé ekipě popřál úspěšnou sezonu, pohovořil si s trenérem Psotkou, který mu slíbil další návštěvu. Sám otec pak přislíbil, že rovněž zavítá do fotbalového chrámu Sigmy. „Musíme jít naproti všem našim fanouškům… Věříme, že ten titul s pomocí Boží získáme!“ řekl s pohledem na nebe marketingový ředitel Sigmy Martin Rak.

„Je to jedna z dominant Olomouckého kraje. My tady víme, že Olomoucký kraj je krásný, ale aby se to dozvěděli i ostatní, musíme jim o tom dát vědět. Kraj podporuje nás, podpořme na oplátku i my kraj. Musíme si přece pomáhat,“ vysvětlil, proč padla volba právě na Svatý Kopeček.

Co kostelík? Vleze se tam taky?

V odpoledním vedru si fotbalisté před bazilikou Navštívení Panny Marie postáli v pozoru pěkně dlouho. „Vleze se vám tam celý ten kostelík?“ častovali s úsměvem svými dotazy přítomné fotografy.

Netradiční místo pro oficiální fotografii si Sigma vybrala už podruhé. Před třemi roky dala najevo svoji sounáležitost s městem focením před olomouckou radnicí. „Když jsem se nechal inspirovat některými zahraničními kluby a přišel s nápadem fotit tým jinde než na fotbalovém stadionu, bylo kolem toho v Praze pěkné vzrůšo!“ popisuje Rak.

„Někteří fotografové z našeho hlavního města volali i panu Kubíčkovi, aby mi to rozmluvil. Já si ale stál za svým,“ doplnil k začátkům netradičního focení.

Hráči si focení na Kopečku libovali

To si pochvalovali i samotní hráči. „Bylo to vynikající. Změna prostředí a krásné místo v tomto kraji,“ řekl za všechny Tomáš Janotka. „Pro příští rok máme připraveno další překvapení,“ ujistil vedoucí klubové propagace Mirek Skácelík, že tradice neskončila.

Fanoušci se mohou těšit nejen na plakát, ale i pohlednici či puzzle týmu z tohoto fotografování. (mad, spo)

Setkání Sigmy s nejvyšším duchovním představitelem chrámu na Svatém Kopečku otcem Bernardem
Sigma na Svatém Kopečku u Olomouce
Sigma na Svatém Kopečku u Olomouce