Na olomoucké umělé trávě byl v pátek večer za umělého osvětlení a mrazivého počasí k vidění vyrovnaný zápas s minimem vyložených šancí.

Když už to vypadalo, že vítěze bude muset určit penaltový rozstřel, přišla standardní situace domácích, k jejíž exekuci olomoucký trenér Zdeněk Psotka bez váhání poslal slovenského forvarda Mikuše.

Fotbalistovi, který je v hanáckém klubu na zkoušce, se povedlo míč krásně zakroutit do branky a rozhodl tak o vítězi zápasu.

„Trefil to dobře. Byla to už asi třetí standardka, kterou během působení v Olomouci kopl. Má určité momenty, které jsou výborné. Máme ale ještě chvíli na to, abychom se rozhodli," řekl k případnému angažmá Matúše Mikuše v Sigmě trenér Zdeněk Psotka.

Ten se ani v pátek nedočkal příjezdu tajemné posily do defenzivní řady.

„Teď už radši nebudu nic předpokládat. Věřím, že to ale do odjezdu do Turecka stihneme. Není ta situace závislá jenom na nás," konstatoval lodivod Sigmy.

„Věříme, že tady bude. Až se tak stane, tak to všechno vysvětlíme," slíbil.

Dalším z testovaných fotbalistů v olomouckém dresu byl bek Dominik Simerský, který zatím svými výkony příliš nepřesvědčil.

„Naše představa je spíš taková, že když už stopera, tak takového, který ční nad našimi hráči a který je zkušenější," uvedl olomoucký kouč.

Definitivní ještě není ani odchod Jana Schulmeistera do týmu Košic. „Domlouvá se s nimi, ale ještě to není hotové," prozradil Zdeněk Psotka.

V sobotu od 14 hodin čeká Sigmu další domácí přípravný zápas, tentokrát na Hanou zavítá slovenská Žilina. „Sestava opět nebude úplně optimální, zase budeme zkoušet," řekl k dalšímu utkání olomoucký trenér, který chce do pondělí nachystat kádr pro herní soustředění v Turecku.

SK SIGMA OLOMOUC – MFK OKD KARVINÁ 1:0 (0:0)

Branka: 90. Mikuš. Rozhodčí: Marek – Hanáková, Pelikán. Diváci: 100.

Olomouc: Reichl (72. Chvěja) – Škerle, Simerský, Štěrba, Hála (72. Hýbl) – Tomeček, Houska, Texl (72. Richter), Holub – A. Ševčík (72. Stříž), Mikuš. Trenér: Zdeněk Psotka.

Karviná: Lipčák – Mikula, Offori, V. Cverna, Eismann – Ciku (60. Kováč), Puškáč, Vaněk, Hottek (73. Taraba), Juřena (46. Limanovský) – Halaška (60. Svatonský). Trenér: Josef Mazura.