Vyhozený trenér Morales nařkl hráče Příbrami, že nedávají do hry všechno. Těžko říct, zda v utkání se Sigmou už se vydali z maxima, každopádně to na ni nestačilo.

Hosté byli od začátku lepším týmem. Hned ve čtvrté minutě utkání Ordoš vysunul Janotku a ten zprava zkusil fotbalově přehodit brankáře Hrušku, ale mířil nad. Olomoucká křídla dělala v obraně Příbrami vítr i nadále. Hlavně pravý obránce Plašil musel být nešťastný z rychlosti Vojtěcha Štěpána.

Přesto jediný gólový okamžik přišel z druhé strany. Janotka povodil Nohýnka a přesným centrem našel na penaltě nekrytého Ordoše, který výstavní ranou z voleje přidal do sbírky další gólový skvost.

„Nehodnotím góly podle krásy. Tenhle gól je hlavně důležitý a díky němu můžeme vyhrát,“ říkal už osmigólový kanonýr o přestávce. Těsně před ní mohl přidat i druhý gól, jenže přihrávku po dalším úprku Štěpána nezpracoval.

Příbrami pomohla až poločasová přestávka a střídání Fantiše, který vyměnil Nechvátala.

„V prvním poločase se nám vůbec nedařila tvorba hry. Zkusili jsme změnit rozestavení na 4–5–1, ale nepomohlo to. I proto jsme se rozhodli pro střídání,“ vykládal příbramský asistent Jiří Ryba.

Borek se po pauze hlavou nejprve zastřeloval a v 51. minutě už pálil ostrými, když přeskočil Komárka a usměrnil do branky centr Pleška.

A Příbram hrozila dál. Huňa zamotal u pravé postranní čáry hlavu dvěma bránícím Hanákům a Pleško z jeho centru trefil naštěstí pro Olomouc jen prostor, kde se pohyboval Lovásik. Velký příbramský nápor završila po rohu Plašilova hlavička těsně mimo.

„Myslím, že tam byla spousta soubojů posuzována dvojím metrem. Soupeř měl hodně standardních situací a tím jsme se dostali pod tlak,“ prohlásil po utkání olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

Nakonec se rozhodovalo až v samotném závěru. Čtvrtou výhru venku v řadě mohl nejprve Sigmě zajistit střídající Toleski, přestože už Olomoučtí v tu chvíli hráli po vyloučení Nepožitka o deseti. Makedonec ale po centru Ordoše hlavou trefil jen tyč.

Vzápětí na druhé straně Klesa spolu s Lovásikem přehodil i branku. V nastavení ale Klesa snadno obešel Heidenreicha a Fantiš opět přes Komárka překonal Lovásika.

„Změna způsobu hry o přestávce nám prospěla. Vytvořili jsme si několik šancí a v závěru jsme pak byli šťastnějším mužstvem,“ řekl příbramský Petr Čuhel, který si na lavičce odbyl vydařenou premiéru.

1. FK Příbram – SK Sigma Olomouc 2:1 (0:1)

Branky: 51. Borek, 90+2. Fantiš – 24. Ordoš. Rozhodčí: Kocourek – Pelikán, Tacina. ŽK: 54. Nepožitek, 57. Komárek, 90+3. Kaščák. ČK: 84. Nepožitek

Sestavy: Příbram: Hruška – Plašil (90+3. Kalabiška), Müller, Štochl, Nohýnek – Klesa, Nechvátal (46. Fantiš), Tarczal, Pleško (70. Šmejkal) – Borek, Huňa. Trenér: Petr Čuhel

Olomouc: Lovásik – Rossi, Komárek, Škerle, Heidenreich – Nepožitek, Kaščák – Janotka (80. Toleski), Ordoš, Štěpán (63. Petr) – Hubník. Trenér: Zdeněk Psotka.