Tak popořádku: předposlední podzimní zápas je to pro Hanáky. Minulý víkend nehráli. Zápas s Varnsdorfem byl odložen kvůli reprezentačním pozvánkám. Přímý souboj o čelo tabulky se bude hrát za týden.

Poslední zápas před zimní pauzou naopak čeká Frýdecké. Ti naposledy hráli podle plánu. V derby však po třech zápasech bez porážky prohráli v Třinci 1:3. V tabulce jsou tak dvanáctí a od sestupového nebezpečí je chrání alespoň malý bodový polštář.

První jarní zápas je to pro oba týmy. V předehrávce prvního jarního dějství si zopakují letní souboj. Sigma v něm vyhrála jasně 3:0. Diváci však tehdy odcházeli z tribun rozladěni. Dva rychlé góly, pak dlouho nic. Po přestávce třetí a zase nudný chodící fotbal. 
I přes vítězství to bylo předznamenání pozdějšího velkého olomouckého trápení.

Jenže od srpna uplynulo hodně vody v Moravě i Bystřičce. Na konci listopadu je Sigma v tabulce první, přestože má o zápas méně. Frýdek
-Místek se zvedl až po výměně trenéra. Za Vladimíra Goffu přišel Karel Orel.

„Hrají ale pořád ve stejné sestavě. Trochu jen točí obrannou čtyřkou. Uvidíme, v jakém složení nastoupí," míní Leoš Kalvoda, kouč Hanáků.

Od soupeře očekává podobnou taktiku jako v srpnovém měření sil.

„Nečekám, že by na nás nějak vletěli nebo něco takového. Myslím, že se budou prezentovat stejně jako tady ze zajištěné obrany," dodal Kalvoda.

Před soupeřem se ale i tak má na pozoru.

„Mají tam nebezpečného Milunoviče 
a doma se určitě budou chtít rozloučit vítězstvím," řekl.

Bez Vepřeka

Postrádat bude Olomouc ve Frýdku levého obránce Michala Vepřeka, jenž si odsedí disciplinární trest za čtyři žluté karty. Nahradit by ho mohl další levák Jan Javůrek. Teoreticky je ve hře i varianta se zařazením Janotky a přesunem Hály doleva.

Trenér Frýdku Karel Orel si je dobře vědom síly sobotního soupeře.

„Hrajeme proti prvoligovému týmu, kde většina jeho hráčů má desítky 
a někteří i stovku ligových zápasů za sebou. Ve druhé lize je Sigma tak trochu omylem. 
I proto musí být pro naše hráče tento zápas obrovskou motivací," uvedl.

„Všichni musí hrát s maximálním nasazením a důrazem v osobních soubojích. Při hře dozadu se musí hráči vzájemně zajišťovat, musí být soudržní. Jen tak můžeme pomýšlet na nějaký bodový zisk," prohlásil pro klubový web.

Z minulého kola má Frýdek co napravovat.

„V Třinci jsme předvedli špatný výkon, zvláště pak ve druhém poločase. Z toho jsem byl hodně zklamaný," řekl Orel.

Zápas začíná na stadionu ve Stovkách ve 13.30 a jako hlavní rozhodčí ho bude pískat Jana Adámková.