V utkání proti druholigové Skalici bylo na olomouckých fotbalistech patrné, že za sebou mají hodně náročný tréninkový program. Po bezbrankovém poločase se bojovný soupeř dostal do vedení, když střelu Neoveského tečoval olomoucký obránce Dreksa a brankář Blaha byl bezmocný. Čtvrt hodiny před koncem obrana Sigma zaváhala podruhé, tentokrát byl autorem vlastní branky Martin Šindelář.

Do první a zároveň poslední jasné gólové příležitosti se Sigma dostala až v 86. minutě, ale po hlavičce Chorého zachránila slovenský tým tyč.

„Skalica výborně kombinovala a my jsme byli všude pozdě. Ani jeden presink nám snad nevyšel a vůbec jsme nezískávali míče," krčil po zápase rameny olomoucký záložník David Houska, který se na únavu vymlouvat nechtěl. „Dneska jsme ty nohy měli asi těžší, ale trénujeme normálně, jak bývá během přípravy běžné," dodal.

V souboji proti mezinárodnímu souboru IFA, který je složen z fotbalistů bez smlouvy, měla Sigma převahu a zvítězila po brankách Svozila a Cany 2:1.

SK Sigma Olomouc – MFK Skalica 0:2 (0:0)

Branky: 51. Dreksa vl., 76. Šindelář vl. Rozhodčí: Peřina – Vysloužil, Machálek. Diváků: 300.

Olomouc: Blaha – Hála, Dreksa, Šindelář, Vepřek (46. Štěrba) – Varadi (59. Richter), Ordoš (59. Schmidt), Houska, Plšek, Navrátil – Chorý. Trenér: Leoš Kalvoda.

SK Sigma Olomouc – výběr IFA 2:1 (1:0)

Branky: 43. Svozil, 65. Cana z pen. – 59. Jursic. Rozhodčí: Dorušák. Diváků: 250.

Olomouc: Reichl – Texl, Škerle, Svozil (64. O. Ševčík), Hýbl – Zahradníček, Kalvach, Cana, Habusta, Javůrek (64. Holub) – Rolinc (64. A. Ševčík). Trenér: Leoš Kalvoda.