Navíc Michal Hubník dostal čtvrtou žlutou kartu a v příštím ligovém kole nebude moci hrát. „Šanci dostanou další útočníci,“ řekl Jaromír Gajda, předseda představenstva SK Sigma.

Rozhodla dvojchyba


Olomoucký tým se na západě Čech porazil sám. Plzeň si s pečlivou defenzivou nevěděla rady, pomohla jí až vlastní branka Sigmy. „Dvakrát jsme měli štěstí. Ve Zlíně a doma s Teplicemi. A získali jsme body šťastně. Ale tentokrát… Ne že jsme neměli štěstí, my jsme neměli ani smůlu,“ řekl Gajda.

Hrubka zakončena vlastencem totiž přišla v době, kdy olomoucký tým útočil. „Třikrát jsme měli vyloženou šanci. Že neskončily gólem, v tom byla smůla. Jenomže v době, kdy jsme měli tlak, přišla nesmyslná dvojchyba. Lukáš Bajer ztratil míč před pokutovým územím a bohužel pak přišla vlastní branka Randy. Což je spíše smutné,“ poznamenal Gajda.

„Je mi líto, že se to stalo právě Randovi. Ve zbytku utkání si už tým nevěřil, i když snahu měl. Jak prohlásil po konci zápasu jeden z diváků: „Ještě že se ta Olomouc uplácala sama.“ A bylo to tak. Plzeň jsme k ničemu nepouštěli. Bohužel obrana, která jela čtyři zápasy s čistým kontem, inkasovala tak nešťastným způsobem,“ podotkl.

Šanci dostanou další útočníci


Útočník Lukáš Hartig už je po operaci, sotva stihne začátek zimní přípravy. Bude klub hledat nového hroťáka? „Na jaro nebudeme kupovat nového útočníka. Máme Vojtu Schulmeistra, který dal v minulé sezoně devět branek. Takto se mu otvírá šance,“ řekl Gajda.

„A pak máme ještě talentovaného Jakuba Petra, příležitost v Plzni dostal Banaczek, který musí svým výkonem na hřišti říct, jestli je tady oprávněně, nebo ne,“ uvedl.

Už v neděli na Žižkově budou chybět dva nejvyužívanější útočníci. Absence ofenzivních hráčů ale dvojicí bojovných forvardů Hartig – Hubník nekončí. „Nám navíc chybí spousta útočných hráčů. Vždyť v Plzni nehráli Melinho, Kazár, Janotka nebo Onofrej,“ připomněl Gajda.