Vedení klubu však v uplynulém týdnu navzdory českým zvyklostem setrvání mladého kouče ve funkci podpořilo i po další prohře s Jabloncem, která se dá označit za smolnou.

Zatímco Olomouc potvrdila v posledních zápasech výsledkové tápání, Plzeň přivezla cenný bod z pražské Letné, kde se Spartou remizovala 0:0.

„Je to povzbuzující, ale zisk z Prahy musíme potvrdit vítězstvím. Pokud se nám to nepodaří, bod se Spartou bude o ničem,“ říká plzeňský kouč Pavel Vrba.

V duelu se Sigmou však bude muset oželet start dvojice Bystroň – Limberský, kteří jsou mimo hru kvůli trestu za žluté karty. Hrát nemůže ani Lecjaks, jenž je s dvacítkou na mistrovství světa dvacetiletých v Egyptě.

Bez Hubníka a Drobisze

Podobně jako obránce Pavel Dreksa na olomoucké straně.

Kouči Psotkovi bude kromě něj chybět i Michal Hubník, který si odpykává poslední díl čtyřzápasového trestu za vyloučení v Mladé Boleslavi. To bylo podle názoru olomoucké strany velmi přísné, přesto se Hanáci nakonec proti trestu neodvolávali.

„Bavili jsme se o tom s komisí už předem a oni jasně řekli, že ten trend je nastavený tak, že zápasy se promíjet nebudou. Neprominuli to ani Švancarovi, ani Hubníkovi. Takže v Plzni ještě nebude. Ale v neděli už by měl být k dispozici pro béčko, aby byl nachystaný na pohárové utkání ve Znojmě,“ prozradil trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Výčet absencí olomouckého mužstva uzavírá brankář Petr Drobisz.

„Doktoři mu řekli dva až tři týdny. Teď je druhý a od příštího týdne už by měl mít nějaké individuální tréninky,“ řekl Psotka.

V brance by tak stejně jako s Jabloncem měl být Tomáš Lovásik.

„Je to zkušený gólman a v utkání s Jabloncem byl výborný,“ uvedl olomoucký kouč.

Na západ Čech s Kaščákem

Vrátit na trávník by se už měl také kapitán Marek Kaščák, který s Jabloncem ještě chyběl kvůli zlomenému nosu z Mladé Boleslavi.

Zatímco po utkání s Kladnem došlo v sestavě k poměrně výrazným změnám, tentokrát se nic podobného nedá očekávat.

„V zápase s Jabloncem byly dobré věci a na ty budeme chtít navázat, takže tolik změn tam zase nebude,“ potvrdil Psotka.

Sobotního soupeře považuje za velmi kvalitní mužstvo.

„Je to možná nejlépe poskládaný tým v celé lize. Nakoupili drahé posily. Zejména co se týče ofenzivy, patří ke špičkovým mužstvům. Přirovnal bych to k Mladé Boleslavi, protože ta má ofenzivu také hodně silnou. Plzeň to má postavené na Horváthovi, který kope dobře standardky,“ upozorňuje Psotka na největší přednosti Plzeňských.

V Plzni vyhráli zatím jen jednou

Hanáci mají na západě Čech mizernou statistiku. Za posledních patnáct let vyhrála Sigma v Plzni pouze jednou, k tomu jedna remíza a jinak samé porážky.

Ta nejdrtivější – 0:4 – přišla loni na sklonku podzimu. Sigma si tak pokaňkala vydařenou první část sezony, letos se může pokusit o opak a smazat nepovedený vstup do ligy.

Zápas začíná na stadionu ve Štruncových sadech v 16 hodin.