Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Rakousko /ROZŠÍŘENO, FOTOGALERIE/ - Vítězstvím nad nováčkem maďarské nejvyšší soutěže uzavřeli fotbalisté olomoucké Sigmy herní soustředění v Rakousku. V generálce na čtvrteční utkání Evropské ligy porazili Lombard Pápa 1:0 gólem Šultese, který tak skóroval ve všech třech rakouských duelech Olomouce.

11.7.2009 1

Michal Ordoš (uprostřed)Foto: DENÍK/Martin Dostál

Trenér Psotka už před zápasem avizoval, že to pro jeho výběr bude ostrá zkouška před čtvrtečním zápasem proti Reykjavíku ve druhém předkole Evropské ligy.

Do hry poslal jedenáctku složenou z opor loňské sezony, kterou doplnil velmi solidním výkonem stoper Dreksa nebo ofenzivně naladěný Otepka. Nechyběl ani autor devíti branek v loňském ročníku Michal Ordoš, který se vrátil do sestavy po zranění hlavy, které si odnesl ze zápasu proti FK Moskva.

V první půli byl na stadionku místního klubu SV Schwechat k vidění technický fotbal bez větších střeleckých příležítostí. Sigma se snažila svého soupeře napadat hodně vysoko. Sice kvalitně kombinující Maďary nedonutili k žádné závažnější chybě, ale udrželi je v dostatečném odstupu od vlastní brány.

Více vzruchu tak přinesl jen Otepkův chytrý lob z 8. minuty, kdy od postranní čáry ze vzdálenosti 35 metrů pořádně vylekal brankáře Lompardu Szucze.

Více útoků táhla Sigma po pravé straně, kde dobrým dojmem působil Rossi ve spolupráci s Tomášem Janotkou, který se ve 24. minutě prezentoval parádními nůžkami, které však skončili mimo maďarskou bránu.

Ale na druhé straně se neztratili ani Laco Onofrej s Jakubem Petrem, který jak se zdá, pomalu začíná chytat po dlouhém zranění a nevýrazných jarních výkonech druhý dech.

Že to s generálkou trenér Psotka myslí opravdu vážně potvrdil druhý poločas, kdy oproti předchozím přípravným zápasům nechal na hřišti celou jedenáctku, která hrála od začátku. Prvním nově příchozím do hry byl až v 56. minutě útočník Pavel Šultes, který nahradil Ordoše.

Tento navrátilec z opavského hostování v přípravě potvrzuje, že ne náhodou byl jedním z tahounů opavské mužstva ve druhé lize.

Třetí brankou ze třech posledních zápasů potvrdil svoji aktuální střeleckou formu. Tentokrát si v 65. minutě na zadní tyči zkušeně počíhal na centr Otepky, který minul Janotka a bez problémů chladnokrevně zakončil.

Dvougólový náskok mohl Sigmě zajistit o deset minut později Hubník, jehož technická střela ale o centimetry minula maďarskou bránu. Agilní Šultes v 80. minutě přidal i svoji druhou branku, když si hlavou skvěle našel centr Hubníka. Tuto trefu mu však rozhodčí pro domnělý ofsajd neuznali. Sigma tak maďarský Lomard Pápa porazila 1:0.

„Před soustředěním jsme si dali tři úkoly, všechny tři jsme splnily. Teď už nás čeká jen pořádně se připravit na čtvrteční utkání Evropské ligy,“ hodnotil bezprostředně po utkání olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

Sigma ve třech zápasech rakouského soustředění ani jednou neprohrála, porazila lídra rozehrané ruské soutěže FK Moskva, remizovala s Kapfenbergem a porazila i maďarský Lombard Pápa.

„Se soustředěním jsem spokojený. Oproti loňskému jsme měli k dispozici více možností regenerace a hřiště jsme měli přímo hotelu, takže spokojenost je veliká,“ usmíval se Psotka. „Všechno, co jsme chtěli, tak jsme si pro sezonu nachystali. Jedinou kaňkou je zranění Martina Komárka, ale já věřím, že se dá brzy do pořádku a bude nám k dispozici,“ dodal Psotka.

Do Olomouce se Psotkův výběr dostal krátce po desáté hodině večerní, v neděli si hráči dopřeji volno, od pondělí pak začne příprava na úvodní zápas druhého předkola Evropské ligy, který je na programu ve čtvrtek od 19.00 na Andrově stadionu. Přímým přenosem jej vysílá televizní stanice ČT 4.

Sigma Olomouc - Lombard Pápa 1:0 (0:0)

Branka: 65. Šultés

Sestava Sigmy: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej (56. Vepřek) - Kaščák, Hořava, Janotka, Otepka (79. Caihame), Petr (70. Hubník) - Ordoš (56. Šultes).

Fantasy z Olomouce? Napadla mě vyskakující tramvaj, říká autor Kaziměst

Kaziměsti. Knižní debut Martina Bečana, jehož děj se odehrává ve městě motivovaném olomouckými zákoutími.

Mora slaví další domácí vítězství, obránci sestřelili Chomutov

FOTOGALERIE / Přestože nadále platí, že chomutovští hokejisté jsou týmem, který na ledě soupeřů posbíral z celé extraligy nejvíce bodů, v úterý tuto parádní bilanci nepotvrdili.