V úvodu si olomoučtí fanoušci, kterých podruhé v sezoně dorazilo více než šest tisíc, prožili nechtěné déja vu. Podobně jako v reprezentačním utkání Česka se Slovenskem se hlavou prosadil kanonýr David Lafata. A pro Hanáky to bylo o to bolestnější, že šlo o jediný gól zápasu.

Sigma proti Jablonci - Lafatova trefa z úvodu utkání

Lafatova trefa. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

„Nemám mužstvu co vyčítat ohledně herního výkonu, nasazení ani zakončení. Rozhodl jeden moment, který jsme nepohlídali. Nechali jsme jít Jablonec do vedení a tím jsme si to zkomplikovali. Pochopil bych to po brejku, ale tohle bylo po rohu. Byli jsme v šestnáctce přečíslení, a přesto jsme tři hráče nechali volné. Tyto chyby se nám opakují. Podobně jsme dostali první gól v Plzni," říkal bezprostředně po utkání trenér Sigmy Roman Pivarník.

Sigma pak mocně dobývala jabloneckou tvrz, ale v prvním poločase jí chyběl větší nápad a snad i zarputilost a odhodlání. To se po obrátce změnilo, jenže branka Severočechů byla snad zakletá. Nejblíž vyrovnání byl deset minut před koncem Michal Hubník, jehož hlavička několik desítek sekund poté, co přišel na hřiště, olízla tyč Valešovy svatyně.

Sigma proti Jablonci

Ordošovy šance

Dvě příležitosti měl během druhé půle i nejlepší ligový kanonýr Ordoš. V první se pokoušel o pohotové zakončení, ale halfvolej mu nesedl a skončil na tribuně. Pak se všemi svými centimetry usilovně natahoval po Schulmeistrově střílené přihrávce, leč těsně nedosáhl.

Jablonec toho směrem dopředu moc nevymyslel, protože nepotřeboval. Přece jen ale měl jednu šanci, která se rovnala tenisovou terminologií mečbolu. Kdyby Štochlovu hlavičku nezlikvidoval bravurní Zlámal. K dramatické koncovce by s největší pravděpodobností nedošlo a Jablonec by si v klidu tři body z Hané pohlídal.

Dreksova hlavička

Takhle se musel strachovat až do závěrečného hvizdu. Nakonec odolal. Přežil Dreksovu hlavičku z krkolomné pozice a mohl jásat. Zato Hanáci, kteří nechali na hřišti všechny síly, prohráli podruhé za sebou a navíc ztratili domácí neporazitelnost.

„Byli jsme pod velkým tlakem. Pod takový nás letos ještě asi nedostal nikdo. Sigma nás kvalitou přehrála. Fotbal ale někdy nemá logiku. Neměli štěstí v koncovce, a tak jsme náskok uhájili," uvedl trenér Jablonce Václav Kotal.

Sigma proti Jablonci - rozhodčí

Stadion výkon domácích borců ocenil i tak potleskem, naopak hromovým „Pelta ven!" dal najevo, co si myslí o výkonu arbitrů.

„Viděli jsme, že diváci ocení výkon mužstva, i když se prohraje, to je pro nás pozitivní. V Plzni se nám zápas nevydařil, ale dnes to bylo diametrálně odlišné," řekl na domácí kouč Pivarník.

ČTĚTE TAKÉ

Janotka: Jablonec byl produktivní a vytěžil z minima maximum

Škerle: Diváci fandili super. Jen je škoda, že jsme nedokázali vyrovnat

SK Sigma Olomouc – FK Baumit Jablonec 0:1 (0:1)

Branka: 14. Lafata. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Jiřík. ŽK: Vepřek, Janotka, Škerle, Ordoš – Kysela, Kopic, Valeš, Lafata. Diváků: 6 150.

Olomouc: Zlámal – Janotka (75. Schulmeister), Dreksa, Škerle, Vepřek – Hořava, Pospíšil – Petr (79. Hubník), Ordoš, Navrátil – Klesnil (46. Doležal). Trenér: Roman Pivarník.

Jablonec: Valeš – Novák (50. Štochl), Beneš, Kysela (76. Vaněk), Jablonský – Loučka – Kopic (63. Třešňák), Čížek, Piták, Kovařík – Lafata. Trenér: Václav Kotal.