„Jsem po operaci čelisti kvůli zubům,“ hlásil do telefonu.

Když se Sigma marně pokoušela prorazit zakopanou islandskou obranu, kdekdo na tribuně si na nejlepšího střelce Sigmy v loňské sezoně vzpomněl. On sám zatím tisknul k uchu telefon.

„ V nemocnici nemají ČT čtyřku, takže mi informace předával od obrazovky aspoň takhle tatínek,“ prozradil Ordoš, jakou cestou se k němu dostávaly informace o průběhu střetnutí.

„Říkal mi, že kluci mají sice velký tlak, ale pořád nemůžou dát gól, byla to taková bezmoc,“ dodal. „V odvetě se musíme zlepšit,“ ví Ordoš dobře.

Jeho se ale za týden zápas na Islandu týkat nebude. „Z nemocnice mě pustí až příští středu,“ uvedl. V ohrožení je tak i případné třetí předkolo, v němž by Sigma narazila na skotský Aberdeen FC.

„Tak daleko ještě nejsme. Ale myslím si, že i kdybychom postoupili, tak já ani tyto dva zápasy nejspíš nestihnu,“ konstatoval smutně.

Bude tak muset spoluhráčům fandit, aby se po ne zrovna vydařeném vstupu vzchopili a postoupili v Evropské lize ještě dál. Ordoš by si to minimálně za svých devět gólů z minulé sezony, kterými přispěl ke čtvrtému místu, zasloužil.