Jedinou branku zápasu vstřelil pět minut před koncem Šimon Falta.

Trenéru Kalvodovi dokonale vyšlo střídání, protože Faltu poslal na hřiště místo Navrátila jen pár minut předtím.

Vítězná branka se narodila po centru Ordoše, který brankář Frýdku Prepsl vyrazil jen k Faltovi. Na jeho střelu k tyči pak byl krátký.

Prepslovo zaváhání odstartovalo i první šanci Sigmy v utkání.

Po rohovém kopu neudržel míč a před domácí brankou bylo najednou pořádně husto. Obránci dvakrát během chvíle zachraňovali na poslední chvíli.

Pak ale zazlobili také domácí. Jestliže v srpnu v Olomouci byli vcelku neškodní, v domácím prostředí si troufali podstatně víc. Po Halaškově střele dokonce zachránila Sigmu tyč.

Hanákům zase branková konstrukce překazila radost na začátku druhé půle, kdy zazvonilo břevno. V dalších příležitostech pak neuspěli ani Houska se Zahradníčkem.

Nakonec se ale přece jen na Olomouc štěstí usmálo, když už to vypadalo na remízu, rozhodlo povedené střídání a Faltova přesná muška.

Pro Frýdek tímto utkáním podzim skončil. Sigma ještě bude za týden dohrávat odložené utkání s Varnsdorfem.

MFK Frýdek-Místek – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branky: 85. Falta. Rozhodčí: Adámková – Hájek, Pochylý. ŽK: Mehremič, Ďuriška – Rajnoch, Hála. Diváci: 2170.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček (88. Uškovič), Žídek, Literák, Coufal – Mehremič, Vašenda (65. Ďuriška) – Pribula (82. Hykel), Mozol, Zapalač – Halaška. Trenér: Karel Orel.

Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Javůrek – Zahradníček, Houska (60. Plšek), Cana, Ordoš, Navrátil (81. Falta) – Vašíček (53. Chorý). Trenér: Leoš Kalvoda.