Návrat se mu povedl, jedinou brankou ze standardní situace rozhodl o vítězství nad Karvinou. Mnohem důležitější je ale fakt, že koleno vydrželo.

Rozhovor


* Jak jste se na hřišti cítil po dlouhodobém zranění kolena?

No, nebylo to optimální, těžko jsem se dostával do tempa. Karviná dobře bránila hlavně první poločas. V druhém více útočila amy jsme měli odkrytý prostor. Teď je, myslím, důležité toho co nejvíc odehrát, abych si zvykl na tempo.

* Jak jste na tom s kondicí?

Já si nemyslím, že to je v kondici, spíš v herním tempu. Je to těžké, když nehrajete více než dva měsíce.

* Koleno je i přes zápasové vytížení stoprocentně v pořádku?

Myslím si, že vydrželo a je v pohodě.

* Chyběl jste téměř tři měsíce, ale i tak prognózy byly ještě skeptičtější. Jak jste se dával tak relativně rychle dohromady?

Já jsem se snažil co nejvíc trénovat, aby se koleno pomalu zesilňovalo. Myslím, že se mi podařilo to o dost uspíšit.

* Byla ve hře i varianta, že pojedete s áčkem už do Plzně?

No, nevím. Já jsem si to ještě před dvěma týdny myslel, ale nakonec je lepší odehrát celý zápas s béčkem, než zbytečně někam cestovat a sedět tam.

* Odehrál jste devadesát minut a dal krásnou branku ze standardky, která rozhodla o vítězství. Kdy naposledy se vám podařil podobný kousek?

No, to už bylo dávno. Ještě když jsem byl na Slovensku. Onose říká, že když to pořád trénujete, tak vám to v zápase nesedne. Ale potom, když to po dlouhé době zkusíte, tak vám to sedne.

* Sigmě chybíte od prvního kola. Co říkáte na výsledky týmu bez vás?

Já si myslím, že se celkem daří. Hlavně obrana hraje velmi dobře. Tím pádem nám většinou stačí jeden gól k zisku tří bodů.

* Těšení na ligu se prohlubuje?

No, doufám, že to bude co nejdřív a že se bude nadále dařit.