„Cítím se celkem dobře, jsem připraven na začátek sezony,“ řekl Onofrej. V přípravě se mu dařilo, s pěti góly byl nejlepším olomouckým střelcem.

Rozhovor


Jaká byla příprava pro vás? Cítil jste ještě tu dlouhou podzimní pauzu, kterou jste po zranění měl?

Všechno proběhlo v pořádku. Šel jsem do všeho naplno, neměl jsem žádné problémy.

V zápasech na vás bylo vidět, že máte moc velkou chuť do fotbalu.

To možná bylo tím, že jsem dával góly, nevím. Snažil jsem se jít do všeho naplno, abych byl dobře připravený.

Byl jste nejlepším střelcem týmu v přípravě. Některé z gólů byly pro vás neobvyklé, voleje a zdálky.

Měl jsem možná i trošku štěstí, že jsem to trefil. Ale další šance jsem zase neproměnil.

Sigma vyhrála všech devět zápasů. Naladí se tým na vítěznou vlnu?

Je to takové zvláštní. (úsměv) Říká se, že je dobré občas prohrát nebo hrát v generálce špatně. Ale na druhou stranu každý zápas je potřeba vyhrávat. Potom to přejde i do mistrovských zápasů. Měli jsme trošku slabší soupeře, a tím pádem lehčeji vyhrávali. Ale i vůle po vítězství by měla přejít do ligy. Je potřeba stále vyhrávat.

A pomůže dobrá střelecká bilance k pohodě v zakončení i v lize? Na podzim, jste moc branek nedali, navíc poslední šest zápasů nevyhráli.

Počet vstřelených branek v přípravě není nutné přeceňovat. V jednom utkání jsem dali osm gólů. Některé zápasy nám vyšly lépe, jiné hůř. V mistrovských utkáních to bude těžší. Uvidíme, jestli se nám bude dařit šance proměňovat. V přípravě padlo dost gólů po nacvičených akcích, doufám že to přeneseme do ligy.

Nemůže být na škodu, že tým při zraněních a nemocech vlastně ani jednou nehrál v nejsilnějším možném složení?


Ovlivnit by to nic nemělo. Trenér v přípravě dával šanci všem hráčům. Abychom se sehráli ve větším počtu a bylo více možností, třeba při zranění nebo poklesu formy. Ale hrávali jsme často ve složení, které se dá přepokládat na ligu.

Sigma nejela na herní soustředění do tepla. Jak se vám to zamlouvalo?

Příprava byla kratší. Nevím, jestli by bylo vhodné jet do ciziny. Liga začíná už v půlce února. A terény a počasí budou na začátku určitě zimní. Proto soustředění v teple nemuselo být. Myslím, že to bylo dobré řešení.

Jaro Olomouc začíná doma s Bohemians. Jaký je to protivník na rozjezd?


Je to nepříjemný soupeř. Jsou dost tvrdí, ale my jsme také bojovní. Pokud se nám podaří dát gól, tak ten zápas určitě vyhrajeme.

A věříte, že v sobotu přijde hodně lidí?

Bude záležet na tom, jakou mají chuť po fotbale. Určitě to ovlivní i počasí. Ale doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce diváků.