„Přihlásili jsme se do Intertoto Cupu. To znamená umístit se nejhůře na pátém místě, i to nemusí stačit. To je naše přání, usilovat během jara o takové umístění,“ řekl předseda představenstva SK Sigma Jaromír Gajda.

„Deváté místo po podzimu je pro nás málo,“ podotkl Gajda.

Posily – vlastní odchovanci

Pro jarní část Gambrinus ligy nepřišla do kádru Sigmy žádná posila. Tým byl doplněn hráči z juniorky. Přitom Olomouc se na podzim trápila v koncovce.

„Máme dost svých hráčů a nechceme se pouštět do zbytečných nákupů, jako byl třeba na podzim Banaczek,“ podotkl Kubíček.

V kádru je zatím sedmadvacet hráčů.

„Jsou tam i zranění Hartig a Rýdel, Melinho, který může odejít. Při zdravotním stavu Šuškavčeviče jsme prodloužili smlouvu s Komárkem, který pak neodešel do Trnavy. Do poloviny března vyhodnotíme, jestli by jeden ze stoperů nemohl odejít, možná jeden z dvojice Hudec – Komárek,“ řekl Kubíček.

V prvním týmu jsou také Bárta, Heidenreich, Hořava a Petr, všechno odchovanci, kteří byli na podzim v juniorce.

Zlepšit ofenzivu a dobře začít

K lepší koncovce na podzim podle kouče Martina Pulpita chyběla podpora útočníků od ostatních členů týmu.

„Na tom jsme zapracovali. Pokud budou pracovat kvalitně, tak se někdo z útočníků chytne. Michal Hubník už by měl prokázat své kvality, cit pro gólové situace ukázal Bueno a úžasnou efektivitu Jakub Petr,“ řekl Pulpit.

Ten olomouckým fandům slibuje ofenzivní fotbal.

„Sigma se musí vrátit k filozofii, kterou tady nastavil trenér Brückner. To bylo takzvané hoňme tygra. Tedy hrát agresivní útočný fotbal s minimálně dvěma útočníky,“ podotkl Pulpit.

Kádr SK Sigma pro jaro 2008
Brankáři

Michal Bárta, Petr Drobisz, Tomáš Lovásik.

Obránci

Jakub Heidenreich, Martin Hudec, Josef Jindřišek, Dejan Jurkič, Martin Komárek, Tomáš Randa, Aleš Škerle, Darko Šuškavčevič.

Záložníci

Lukáš Bajer, Tomáš Hořava, Tomáš Janotka, Tomáš Kazár, Marek Kaščák, Melinho, Ladislav Onofrej, Daniel Rossi, Filip Rýdel, Vojtěch Štěpán.

Útočníci

Daniel Bueno, Lukáš Hartig, Michal Hubník, Zdeněk Klesnil, Jakub Petr, Vojtěch Schulmeister.

Přišli: Bárta, Hořava, Petr, Heidenreich z béčka, Štěpán z hostování v Jablonci.

Odešli: Knakal (Bohemians 1905), Banaczek (zpět do Polska), Šedivý (host. Inter Bratislava), Bodeček (host. Jihlava), Vojáček (host. Trnava), Pulkert (?).

 

Více najdete v úterním tištěném vydání Olomouckého deníku.