Jedinou branku zápasu tehdy dával Marek Heinz.

Navíc Hanáci nejsou naladěni právě na vítěznou vlnu. Osm střetnutí za sebou nedokázali vyhrát, na druhou stranu posledních šest z nich uhráli nerozhodný výsledek.

Prolomí šňůru zápasů bez výhry Sigma dnes proti Spartě?

Zápas na Andrově stadionu budeme od 17 hodin sledovat v ON-LINE přenosu

„Pokud chcete se Spartou uspět, tak tomu v první řadě musíte věřit. To znamená, že nesmíte jít na hřiště předem poražen. Takže doufám, že se nám podaří dostat do hráčů potřebnou sebedůvěru,“ řekl trenér Sigmy Martin Pulpit.

„Soupeře jsme sledovali v prvních dvou jarních kolech. Takže jsme si udělali obrázek o jejich přednostech, o jejich slabších stránkách jsme hráčům také řekli,“ uvedl Pulpit.

Sparta v předchozím kole rozstřílela Žižkov 6:1.

„Hrají v novém rozestavení čtyři jedna čtyři jedna. S tím, že mají před defenzivním Huškem čtyři ofenzivní záložníky a jednoho hrotového útočníka,“ řekl kouč Olomouce.

Formu na jaře má z Pražanů zatím dobrou útočník Slepička nebo exolomoucký záložník Vacek. Ale u ofenzivních hráčů Sparty je nebezpečný každý.

„Budeme se snažit postavit to nejsilnější. Což nám umožňuje i zdravotní stav, protože všichni hráči už se dali do richtiku,“ podotkl Pulpit.

Takže by mohl hrát Šuškavčevič?

„To si myslím, že ještě ne. Už je zdravý, ale ještě musí odehrát ještě minimálně jeden zápas za béčko,“ řekl Pulpit.

Hrát nemůžou pouze rekonvalescent Lukáš Hartig a Martin Hudec, který má stop na jeden zápas za čtyři žluté karty. Nejen proto plánuje kouč Sigmy změny. „Nějaké změny v sestavě oproti Mostu budou,“ poznamenal Pulpit.

Vliv na výkon týmu by nemělo mít desetileté čekání na výhru nad Spartou. Navíc, jak se říká, každá série jednou skončí.

„My jsme už dvě v této sezoně ukončili. Osmnáctizápasovou bez vítězství venku a po šesti letech jsme porazili Teplice. A jestli to má vliv na hráče? Myslím, že v dnešní době už se ani takovými věcmi nezabývají,“ podotkl Pulpit.

Sparta chce získat titul, v honbě na Slavii potřebuje naplno bodovat všude. „Olomouc je nebezpečné mužstvo v tom, že má dobře propracovanou defenzivu,“ řekl kouč Sparty Michal Bílek pro klubový web.