Samozřejmě nejde o ty nejatraktivnější duely, ty zůstanou Praze. Ale na Hané by se mohlo objevit střetnutí proti Slovinsku nebo na San Marinu. Právě konkrétně o tyto zápasy Olomoučtí požádali.

Na Andrově stadionu by se v případě kladného vyřízení žádosti mohl hrát zápas se Slovinskem nebo San Marinem.


„Na Moravě už se kvalifikace dlouho nehrála, navíc náš stadion je stále jediný, na kterém se takový zápas může hrát,“ podotkl Gajda. Zápas se Slovinskem je v plánu na 10. října letošního roku, se San Marinem bude česká reprezentace hrát 9. září 2009.

Plány Sigmy mají podporu Statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje.

Na Hané by rádi nějaký zápas národního týmu pořádali. I když s nadějemi na přidělení kvalifikačního zápasu právě do Olomouce to není moc veselé. Důvod? Ten je jasný každému fandovi Sigmy.

Sportovní ředitel klubu Jiří Kubíček je ve válce se svazovým vedením. Má trest výkonu funkce místopředsedy na dva roky, který mu vyprší za měsíc a půl.

„Museli jsme o takový zápas požádat. Vyjádření svazu zatím nemáme. Ale myslím, že se jim bude těžko odmítat. Na Moravě skutečně podobné utkání pár let nebylo. Usilujeme o takové utkání, ale musím říct, že budu mile překvapen, pokud ho získáme,“ poznamenal Gajda.

Poslední kvalifikační zápas hrála česká reprezentace na Moravě 7. září 2005, v Olomouci tehdy porazila Arménii 4:1.

Více k tématu zápasy fotbalové reprezentace v Olomouci v sobotním tištěném vydání Olomouckého deníku.