Hanáci se přihlásili do Intertoto Cupu, který by rádi hráli. A to znamená nejen horní půlku tabulky, ale rovnou pátou příčku. Na tu Sigma ztrácí po 16 odehraných kolech šest bodů.

„Zlepšit obrannou fázi se povedlo, ale šest utkání jsme nevyhráli, od desátého kola. V domácím prostředí jsme v posledních dvou kolech hráli neatraktivní fotbal. To musíme změnit,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček.

Je možné, že by na jaře nastoupil Hartig? Je po zranění, ale figuruje v kádru?

Hartig může svůj návrat plánovat tak, jak mu umožní zdravotní stav. Myslíme si, že by neměl nic přehnat a být plně v takovém režimu, který mu doporučí lékaři. Tak, aby mohl na podzim hrát.

Skončit v Sigmě může Melinho, který dostal svolení k odchodu. Na jak dlouho má smlouvu?

Má smlouvu do roku 2009. Zatím zůstává. V létě se ho pokusíme znovu prodat. Navíc jsou ještě otevřeny dva trhy, Skandinávie a Rusko, takže by klidně mohl odejít ještě teď.

Na podzim Sigma nedávala góly. Má druhou nejhorší ofenzivu, vstřelila jen deset branek. Proč jste nekoupili útočníka?
Nikdo nemá tu iluzi, že za jeden dva miliony koupí dobrého útočníka. Toho koupíte na úrovni pěti až dvanácti milionů. Proto jsme se jednu chvíli stavěli k příchodu Zbyňka Pospěcha tak, že jsme o tom jednali. On měl svoji představu a jeho klub také. Cena byla kolem pěti set šesti set euro. Což je na úrovni patnácti milionů korun. Chtěli jsme hostování s opcí, což norský klub nechtěl. Pak spadla cena na deset, ale ani tolik jsme nechtěli, protože jsme se rozhodli jinak.

Jenže žádnému ze střelců se v této sezoně nedaří.

Michal Hubník prodloužil do roku 2011. Dostal se do role útočníka číslo jedna v klubu. A chybí mu jediné, střílet branky. U útočníků to tak je. Reiter jednu sezonu dal dva góly, další šestnáct. Když jsme se rozhodovali před lety mezi Reiterem a Pospěchem, tak trenér Uličný řekl: Kde mám jistotu, že bude Pospěch střílet branky. Chci, aby Reiter zůstal. A my jsme s ním prodloužili smlouvu. No a stejnou otázku jsme si položili i teď. Kde je jistota, že bude Pospěch střílet více branek, když byl teď v Norsku, než třeba Schulmeister, který dal v minulé sezoně devět gólů a zachránil nás.

Kompletní rozhovor s Jiřím Kubíčkem najdete ve středečním tištěném vydání Olomouckého deníku.

Související články:

Sigma chce na jaře začít honit tygra

Melinho jisté místo v základní sestavě mít nebude

Reprezentace v Olomouci? Vadit může Kubíček