Co mají společného SK Sigma Olomouc a Chelsea? Ke smutku fanoušků to nejsou úspěchy, ke smutku klubových bossů to není rozpočet. Jsou to dresy. V novém soutěžním ročníku budou totiž hrát fotbalisté z Hané ve stejných dresech jako spoluhráči brankáře Petra Čecha z londýnského velkoklubu.

Sigma nové dresy poprvé představila při oficiálním focení před sezonou. Loni se olomoucký klub fotil na náměstí s radnicí v zádech, letos se vrátil k tradičnímu hřišti. „Ale na příští rok znovu plánuje nějakou novinku,“ řekl manažer SK Sigma Olomouc Martin Rak.

Hráči na focení dorazili v nových modrých dresech Adidas. „Je to model Trofeo, ten má například londýnská Chelsea,“ vysvětlil Rak. Výstroj Adidas používají například národní týmy Německa, Itálie, Španělska, Argentiny nebo Francie. Z klubů potom mimo již zmíněné Chelsea třeba AC Milán, Bayern Mnichov, Schalke 04 nebo Real Madrid.

„Máme kompletně nové vybavení na novou sezonu. Počínaje míči, přes kopačky, tréninkové a vycházkové oblečení, až po to hlavní, co diváci uvidí, tedy dresy,“ řekl Rak.

Sigma bude mít pro novou sezonu tři barevné kombinace – modrou, tu pro domácí zápasy, dále černou a bílou pro utkání venku. „Všechno jsou to naše klubové barvy. A samozřejmě sady se dají kombinovat,“ uvedl Rak.

A proč mají olomoučtí fotbalisté nový model oděvu? „Každý rok přijde Adidas s nějakou novinkou. Dresy jsou z lepších materiálů, vývoj jde dopředu. Tak, aby byly lehčí, prodyšnější, aby se v něm hráči cítili ještě lépe,“ sdělil Rak.

„Například bílé puntíky na bocích nejsou jen puntíky, ale odvětrávací zóny,“ podotkl. Prvoligové áčko dostává kompletně nové vybavení. staré se posouvá k juniorce, od ní zase k mládeži.

Kromě dresů bude mít Sigma i nové balony. „Euro už je minulostí, takže pro novou sezonu budeme používat jiné míče. Novinkou je míč Finále s pořadovým číslem osm, což je oficiální míč Ligy mistrů. S tím budeme hrávat,“ dodal Rak.