Zápas Sigma Olomouc - Bohemians 1905 vám od 17 hodin nabídneme v ON-LINE přenosu.
Devět týmu ze šestnácti, které nejvyšší soutěž hrají, nastřílelo v první části sezony více gólů než Sigma s Bohemkou dohromady. Hanáci dali deset branek, Klokani ještě o jednu méně. V Olomouci ale věří, že podzimní střelecká mizérie se opakovat nebude.

„Pracovali jsme v přípravě na ofenzivě a střelecké potenci, která byla z naší strany na podzim tristní,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Martin Pulpit.

Kouč slibuje příznivcům Sigmy ofenzivní fotbal. A tak trochu návrat ke kořenům olomouckého fotbalu v prvoligové éře.

„Musíme se vrátit k filozofii, kterou tady nastolil trenér Brückner. To bylo takzvané hoňme tygra,“ říká Pulpit.

Takže bude hrát Sigma nátlakový fotbal od první do poslední minuty? „Hráči na to připraveni jsou,“ říká Pulpit.

Sigma je po 16. kolech odehraných na podzim na 9. místě a chce výš. „Pokud dobře začneme, je v silách mužstva to páté šesté místo vybojovat,“ podotkl Pulpit.

Sigmu startuje jaro zápasem proti Bohemians 1905. A tým, za který hrají exolomoučtí Karel Rada, Michal Šmarda, Dalibor Slezák a Martin Knakal, nebude lehkým protivníkem.

„Bude to nepříjemný soupeř. Už z podstaty klubu. Tam se vždycky musel hrát fotbal s nasazením, vždycky hráči museli jít na doraz,“ řekl trenér Pulpit.

Hrát proti Klokanům nemůže nemocný záložník Tomáš Hořava, samozřejmě i rekonvalescent Lukáš Hartig. Základní sestavu měl kouč Pulpit po zimní přípravě téměř vyrýsovanou. „Deset jmen je jasných, zbývá jeden otazník,“ řekl Pulpit.

Bohemians mají ze hřišť soupeřů nejhorší bilanci z celé ligy, venku získali jen dva body za dvě remízy. Ale na Hanou nejedou jen na výlet. „Čeká nás kvalitní soupeř, ale my musíme chtít vkaždém zápase bodovat,“ míní trenér Zbyněk Busta pro klubový web.

Terén na jarní start je připraven výtečně. Trávník na Andrově stadionu je nejlepším v České republice. Jako jediný ze všech hodnocen kategorií A bez dalších poznámek.

Sobotní utkání Sigma - Boheminas začíná v 17 hodin, my jej budme sledovat v ON-LINE přenosu.

Více ke startu jarní části prvoligové sezony najdete v sobotním tištěném vydání Olomouckého deníku.

Související články:

Sigma má osm cizinců, tedy ligový nadprůměr

Sigma chce na jaře výš a hrát útočný fotbal

Sigma v přípravě nenašla přemožitele