Hanáci ve svém úvodním ligovém vystoupení museli zkousnout Horváthovu trefu z penalty v nastavení 1. půle. Stav utkání ale díky Šultesovi a Janotkovi otočili, druhý jmenovaný si několik vteřin po vedoucím gólu vstřelil vlastní branku.

Oba týmy před zápasem slibovali ofenzivní hru a v tomto duchu také utkání začalo. Jako první zahrozili Západočeši, ale volej Rezka z 4. minuty mířil mimo branku Petra Drobisze.

Na druhé straně se o dvě minuty později dostal k zakončení Michal Hubník, jeho střela z otočky ale také nesměřovala mezi tři tyče.

Pak se pohledný fotbal na dlouho vytratil, oba celky se spíše předváděli v nepřesnostech, Sigma často zkoušela útočit pomocí dlouhých nakopávaných míčů, což se jí nedařilo.

Vyjma 17. minuty, kdy centr Janotky usměrnil do sítě agilní Hubník. Bohužel pro Olomouc ale z postavení mimo hru. Vše zajímavé z 1. poločasu se tak odehrálo v jeho začátku a následně i konci.

Ve 41. minutě se znovu dostával do šance olomoucký Hubník, v dobré pozici ale volil střelu předčasně. Plzeň se s blížícím se závěrem prvního dějství osmělovala a od 42. minuty uzavřela Sigmu na její polovině.

První dva velké závary před Drobiszem ještě zůstaly nevyužity, v nastaveném čase ale prostějovský rozhodčí na čáre Pavel Peřina viděl v olomouckém vápně ruku Marka Kaščáka a hlavní sudí Drábek ukázal na značku pokutového kopu.

K jeho exekuci se postavil domácí kapitán Pavel Horváth a na rozdíl od posledního ligového souboje obou týmů v Olomouci penaltu proměnil. Plzeň kopala proti Hanákům už třetí penaltu z posledních čtyř měření sil.

Gól do šatny domácí nabudil i do úvodu druhé půle, kdy Sigmu jasně přehrávali. V 51. minutě proklouzl olomouckou obranou jako nůž máslem Milan Petržela, tváří v tvář Drobiszovi ale mířil nad. Za pět minut byl v další gólovce Rezek, jenže jeho střela v pádu těsně minula hanáckou branku.

Sigma poprvé zahrozila až v 60. minutě, když se po Hubníkově promáchnutí dostal ke střele Jakub Petr, jeho pokus však plzeňská obrana zblokovala. V 64. minutě si slabou chvíli vybral defenzivní středopolař domácích Rada, jehož zpětnou přihrávku vystihl Šultes a bezchybným zakončením šokoval do té doby aktivnější Plzeň – 1:1.

Vyrovnávací branka vlila energii do hráčů Sigmy a tempo utkání gradovalo. V 79. minutě dokázali Hanáci potrestat další chybu domácích zadáků. Výhoz brankáře Krbečka nezpracoval ideálně Rezek, o míč jej obral Janotka a parádní střelou z dobrých 35 metrů otočil stav utkání na 2:1 pro Sigmu.

Tomáš Janotka byl v těchto chvílích klíčovým mužem zápasu, protože hned po rozehrávce Plzně skóroval podruhé. Tentokrát ale do vlastní brány, když trefil míč ve skluzu tak nešťastně, že přeletěl brankáře Drobisze a doplachtil až do olomoucké sítě.

Západočeši mohli definitivně rozhodnout čtyři minuty před koncem, když se sám na bránu řítil vystřídavší Hruška, jeho střelu ale olomoucký gólman reflexivně vyrazil. Závěrečný nápor domácích už gólové vyjádření nepřinesl a tak se ve Štruncových sadech body dělily.

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:0)

Branky: 45. + 2 Horváth z pen., 80. vlastní Janotka – 64. Šultes, 79. Janotka. Rozhodčí: Drábek – Večeřa, Peřina. ŽK: Rezek – Petr, Janotka. Diváků: 4819.

FC Viktoria Plzeň: Krbeček – Limberský, Jakub Navrátil, Bystroň, Jiráček – Petržela, Kolář (83. Hruška), Rada, Horváth, Rezek – Střihavka (67. Bakoš). Trenér: Pavel Vrba.

SK Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Kaščák, Hořava (90. Hořava) – Petr (69. Jan Navrátil), Bajer, Hubník – Šultes (83. Schulmeister). Trenér: Zdeněk Psotka.