Hanáci mají v letošní přípravě na kontě dvě výhry ze zápasů exhibičního charakteru proti amatérům z Napajedel a Jalubí.

Dál už ale pouze čtyři remízy a tři porážky.

Tým trenéra Romana Pivarníka nehraje špatně, šetří ovšem se střeleckým prachem. Hanáci se do šancí dostávají, mají ovšem problém s jejich proměňováním.

„Já doufám, že šance neproměňujeme jenom proto, že jsme utahaní. Důležité ale je, že se do nich dostáváme," prohlásil trenér Sigmy Roman Pivarník po zápase se Zbrojovkou Brno, který skončil 1:1.

Sigma v prvním poločase dominovala, ve druhé půli však shodné jedenáctce Hanáků došla šťáva.

„Hráči cítí únavu, která už ale odeznívá, což bylo vidět na pohybu fotbalistů. Šedesát minut jsme měli velmi dobrý pohyb, soupeř pak poslal do druhého poločasu několik čerstvých hráčů a to je samozřejmě poznat. S výsledkem ovšem nejsem spokojený, protože jsme zbytečně inkasovali v poslední minutě," konstatoval olomoucký trenér.

Sarajevo, Istanbul a Rumuni

Toho mohou například těšit nadějné výkony mladého stopera Igora Golbana a také fakt, že s tímto hráčem už může najisto počítat do nové sezony. Jednadvacetiletý Rus totiž v Sigmě bude rok hostovat.

„Je to momentálně jediná posila. Jsem rád, že Golban přišel," uvedl Pivarník, který se už dalších zřejmě nedočká.

„Pokud budeme zdraví, tak problém nebude. Některé posty ale zdvojené nemáme," konstatoval Pivarník, který v pondělí do Rakouska vezme dvacítku fotbalistů plus gólmany.

Na jih se s týmem už zřejmě nevydají Adam Varadi a Václav Koutný, kteří mají namířeno za Zdeňkem Psotkou do slovenské Senice.

„Ještě to není na sto procent, jejich hostování by se mělo dořešit v pondělí," řekl místopředseda Sigmy Robert Runták.

V Rakousku se Sigma v úterý střetne s bosenským Željezničarem Sarajevo, ve čtvrtek pak s rumunským Pandurii a v sobotu změří síly s tureckým Bursasporem.