Svěřenci trenéra Zdeňka Psotky pokračují z Německa až na britské ostrovy, kde mají naplánovaný pestrý a nesmírně zajímavý program. Podzimní přestávku tedy aktuálně vedoucí tým fotbalové dorostenecké ligy musí odložit.

V Anglii hráči Sigmy nahlédnou do tajemství fotbalové akademie Newcastlu United. Na impozantním svatostánku Strak St. James Parku nebudou pouhými pozorovateli. V pátek v 11 hodin se utkají s dorostenci Newcastlu.

„Zápasy budeme brát vážně. Proto tam také jedeme. Beru osmnáct hráčů, šanci dostanou všichni. Přistoupíme k tomu zodpovědně,“ dává vážnost přátelským střetnutím Psotka.

Proč zrovna Newcastle? Ano, David Rozehnal


Bývalý stoper Olomouce je totiž patronem devatenáctky Sigmy a ta tak může zjistit, jestli je nejlepší mládežnický tým České republiky konkurence schopný i v evropském měřítku. „Davidovi za to pochopitelně děkujeme. Patronství bere vážně,“ říká šéftrenér olomoucké mládeže na adresu českého reprezentanta.

Zápasem s Newcastlem ale Hanákům program nekončí. V neděli se přesouvají do Liverpoolu, kde narazí od 13 hodin na Everton. I když podmínky tohoto duelu se stále vyjednávají. „Je to na devadesát procent. Měli bychom hrát i s Evertonem,“ věří Psotka, jehož ovečky už mají zamluvené lístky na klání Premier League mezi Newcastlem a Liverpoolem.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika