Olomouc na domácím hřišti porazila Baumit po dlouhých osmi letech.

Za zvuků nové hymny, kterou pro olomoucké fotbalisty nazpívala hanácká skupina Strácené Ráj, nastoupila Sigma v totožném složení jako před týdnem v Plzni. V jablonecké sestavě už figuroval i Marek Jarolím, který se do hry vrátil po karetním trestu.

Úvodní půle se nesla ve znamení jablonecké pasivity a pohledné olomoucké ofenzivy.

V 16. minutě představila Sigma zajímavý signál, když na rohový kop Vepřeka čekali jeho spoluhráči v uctivé vzdálenosti od jablonecké branky. Po bleskovém náběhu se před Špitem zjevil Jakub Petr, ale jeho hlavička mířila jen do brankáře hostí.

Ve 29. minutě pak další nový signál rozehrál z přímého kopu Tomáš Janotka, přestože se mu nahrávka na vápno nepodařila, míč se dostal na levou stranu k Vepřekovi, jehož centr našel Pavla Šultese. Jeho druhá střela v sezoně ale druhým gólem neskončila, ránu z otočky reflexivně vyrazil Špit.

Jablonec se dopředu nehrnul, jediné příležitosti mu nabízely rohové kopy, které olomoucká obrana bez problémů odvracela. V prvním poločase druhý tým minulé sezony ani jednou nevystřelil na branku. Sigma hned osmkrát, do sítě ale neprošel ani jeden pokus, takže do kabin se šlo za stavu 0:0.

Sigma proti Jablonci

Koncert po přestávce

Kdo se o přestávce zdržel ve frontě na párek, mohl litovat. I když druhou půli zahájil rozehrávkou Jablonec, za necelých třicet vteřin už Andrův stadion explodoval nadšením.

Hořava viděl na pravé straně rozběhnutého Šultese, ten míč zatáhl a přesným centrem našel Hubníka, který otevřel skóre zápasu.

Hráči Sigmy ale byli k těm, co první branku zmeškali, ohleduplní. Za osm minut jim totiž nabídli prakticky stejnou akci, jen obsazení bylo jiné.

Šultes viděl našlápnutého Hubníka, ten zprava odcentroval a před bránou se prosadil důrazný Jakub Petr. Sigma skvělým nástupem drtila Jablonec, který si s ofenzivním koncertem Hanáků najednou vůbec nevěděl rady.

Hubník nasázel Baumitu hattrick

O další čtyři minuty později už Olomouc vedla 3:0. Petr znovu zakombinoval s Hubníkem, ten si na vápně poradil s Drskem a chladnokrevně potřetí rozvlnil síť jablonecké branky.

I členové hudební skupiny Stracené Ráj museli tiše závidět, jaký to Sigma ve druhém poločase rozpoutala koncert. A úchvatné party v něm hráli Jakub Petr a především Michal Hubník.

Sedmadvacetiletý forvard dovršil svůj první ligový hattrick v 63. minutě a opět parádní trefou. Petr zacentroval z pravé strany, Hubník si počkal na míč a neuvěřitelným volejem z otočky propálil Špita počtvrté.

Olomoucký hrdina pak stejně jako jeho dvorní nahrávač Petr za velkého potlesku opustili hřiště, po nich vystřídal i další forvard Pavel Šultes, kterého nahradil za nemenšího aplausu Brazilec Melinho.

Sigma i nadále Jablonec tlačila, ale vysněného „bůra“ už fanouškům nedarovala. Ti přesto mohli odcházet z Androva stadionu spokojeni, modrá lavina nakonec přejela ambiciózní Severočechy 4:1, výsledek v závěru korigoval Pekhart.

Radost Sigmy

SK Sigma Olomouc – FK Baumit Jablonec 4:1 (0:0)

Branky: 46., 58. a 63. Hubník, 54. Petr - 90. Pekhart. Rozhodčí: Kovařík – Handlíř, Moudrý. ŽK: 40. Vošahlík. Diváků: 5024.
Střely na: 13 – 2. Střely vedle: 7 – 4. Rohy: 6 – 3. Ofsajdy: 5 – 3. Fauly: 7 – 15.
SK Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Kaščák, Hořava – Petr (67. Navrátil), Bajer, Hubník (70. Vašíček) – Šultes (78. Melinho). Trenér: Zdeněk Psotka.
FK Baumit Jablonec: Špit – Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský – Pavlík – Vošahlík (56. Pekhart), Jarolím (80. Haurdič), Loučka, Kovařík (61. Eliáš) – Lafata. Trenér: František Komňacký.