Poprvé na soustředění si zahrál na pravém kraji obrany Tomáš Janotka, který zvládl 54 minut.

„Hrál více než poločas, už bude v pořádku a měl by být připravený na generálku, která nás čeká v neděli," uvedl kouč Pivarník.

Další marod Aleš Škerle naopak znovu chyběl. Jeho místo ve stoperské dvojici zaujal Martin Šindelář.

Kromě Škerleho scházel od začátku na hřišti z předpokládané základní sestavy pro jaro ještě Tomáš Hořava. Důvodem jsou čtyři žluté karty a následný disciplinární trest, který ho vyřadí i z ligové premiéry proti Slavii. Vedle Martina Pospíšila odehrál hodinu talentovaný David Houska, momentálně nejžhavější kandidát na Hořavovu pozici.

Proti MTK režíroval hru Sigmy především Martin Pospíšil.

První branku připravil pro Martina Doležala. Vytáhlý útočník se v zimní přípravě trefil už posedmé.

Krátce před poločasovou přestávkou Hanáci zvýšili na 2:0 a znovu u toho byl Pospíšil, jenž se tentokrát zapsal do střelecké listiny sám, když se prosadil po centru Vepřeka.

„Hráli jsme proti velmi dobrému mužstvu, které je druhé v maďarské lize. Nastoupili jsme v sestavě, která už se blížila té, co by měla začínat v jarní části ligy. Utkání se nám podařilo, od začátku jsme měli velkou kvalitu, šli jsme oprávněně do vedení," řekl trenér Sigmy.

„Dali jsme dvě pěkné branky, první po kolmé akci, druhou po standardce," dodal.

V neděli generálka se Slováckem

Po přestávce Maďaři snížili, ale první tureckou výhru už si Sigma vzít nenechala. Pivarník sestavu prostřídal, což se projevilo.

„Pak už to po těch mnoha střídáních nebylo takové, jako v prvním poločase, tak to při tolika změnách bývá," řekl kouč.

První turecká výhra jej potěšila, i když velkou vědu z výsledků v přípravě nedělá.

„Máme radost, že jsme na soustředění také vyhráli, ale to v přípravě není tolik podstatné. Ale je dobře, že jsme zvítězili," řekl Pivarník.

„Vzhledem ke zdravotnímu stavu jsme to museli trošku přehodnotit, nemohli jsme se tolik věnovat sehrávání ideální sestavy, soustředili jsme se na to, abychom si zvykali na přírodní trávu. Poslední zápas tady jsme vyhráli, ale ani v těch prvních dvou jsme nehráli špatně," podotkl.

Poslední test před ligou čeká Sigmu v neděli. Od 15 hodin bude hrát na Andrově stadionu proti Slovácku.

Liga pro Hanáky začne 24. února duelem se Slavií.

SK Sigma Olomouc – MTK Budapešť 2:1 (2:0)

Branky Sigmy: 30. Doležal, 42. Pospíšil.

Sigma: Zlámal – Janotka (54. Sukup), Dreksa, Šindelář, Vepřek – Houska (60. Habusta), Pospíšil (57. Hořava) – Schulmeister (54. Petr), Ordoš (60. Plšek), Navrátil (57. Javůrek) – Doležal (60. Varadi). Trenér: Roman Pivarník.