Přes veškerou snahu prohráli v odvetě play-off Evropské ligy 0:3, celkově tedy 0:4 a do základní skupiny se jim projít nepodařilo.

Sigma sice začala odvážně, jak si předsevzala a už ve druhé minutě se ve vápně dostal po Faltově přihrávce ke střele Plšek, jenže obrana zaklapla mezírku včas a ránu na Vaclíka ani nepropustila.

V lize už by možná fanoušci zvedali ruce nad hlavu, jenže v Seville se hrálo v poněkud jiném rychlostním módu.

Na olomouckou bránu se valil jeden útok za druhým. Nově složená stoperská dvojice Kotouč – Polom nevěděla místy kam skočit.

V 9. minutě sice prakticky kompletně zaplněný 44 tisícový stadion poprvé zajásal, když Nolito rozvlnil síť po Sladkého chybě. Sudí Kovács z Rumunska však španělskému forvardovi odpískal faul a branka tedy neplatila.

Za chvíli pálil tvrdě Francouz Gonalons a Buchta musel zasahovat. Na druhé straně do zkoušel po centru Plška Zahradníček. V akrobatické pozici ale střílel asi metr vedle.

Štěstí měla Sigma ve 20. minutě při střele Silvy, která šla o centimetry vedle a publikum jen zklamaně zahučelo.

Zato o minutu později už vybuchlo gólovým nadšením. Zahradníček na poslední chvíli hasil šanci před Nolitem, ale odvrátil míč jen ke Gonalonsovi. Jeho ránu zbrzdil, ale v cestě do sítě jí zabránit nedokázal.

V tu chvíli domácí jeli na vlně, které Sigma jen těžko zvládala čelit. Nedokázala delší dobu udržet míč a prakticky se nedostávala z vlastní poloviny. Sám na brankáře se řítil Vidal a Buchta ještě dokázal vyrazit na roh.

Z něj však udeřilo podruhé. Banegův přetažený centr vrátil do ohně Vázquez a Nešpor tečoval těsně před Buchtou nešťastně míč do vlastní branky.

Sevilla pak přece jen trošičku ubrala plyn. Sigma se osmělila v 37. minutě. Po odvážné individuální akci Vepřeka sklepl Nepšpor proti noze Houskovi, ten ale placírkou střílel nad branku.

Blízko ke gólu pak byla Sigma ještě ve 40. minutě. Po Zahradníčkově centru skákal Polom rybičkou, ale míč bohužel jen mírně líznul, takže ji nedokázal nasměrovat na branku.

Domácí kontrolovali a trestali

Po změně stran Sevilla kontrolovala zápas. Vynikající Argentinec Banega zásoboval ofenzivní hráče přesnými přihrávkami, při kterých srdce fotbalových labužníku muselo zaplesat. Zvýšit náskok mohl Nolito, ale střílel z hranice šestnáctky nad branku.

Hned za dvě minuty znovu dostal až příliš prostoru před vápnem André Silva a jen další dobrý zákrok Buchty uchránil od třetí branky.

Rozdíl mezi oběma týmy byl bohužel pro Hanáky až příliš velký. Přece jen však Sigma mohla alespoň snížit a oslavit čestný úspěch.

Hála se i díky porci štěstí protáhl do šance po kombinaci se Zahradníčkem. Tváří v tvář Vaclíkovi ovšem neuspěl, český reprezentační brankář ho skvělým zákrokem vychytal.

Sevilla za chvíli znovu trestala. Po laciné ztrátě ve středu hřiště táhl rychlý protiútok Roque Mesa. Přihrávka doleva na Nolita se mu sice nepovedla, protože do cesty se jí postavil Kotouč. Míč však srazil přímo do cesty kanonýra Ben Yeddera, který po deseti minutách pobytu na hřišti pohodlně uklidil do poloodkryté branky.

O korekci výsledku se v závěru ještě snažil obránce Sladký. S jeho ranou měl Vaclík plné ruce práce. Ale vytlačil ji mimo.
Další gól Sevilly pak neplatil kvůli ofsajdu, a tak duel skončil 3:0.

Sevilla FC – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 21. Gonalons, 25. Nešpor vl., 75. Ben Yedder. Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (vš. Rumunsko). ŽK: Banega.
Sevilla: Vaclík – Sergi Gómez, Carrico, Gnagnon – Vidal, Banega (68. Roque Mesa), Gonalons, Arana – Vázquez (79. Muriel), André Silva (65. Ben Yedder), Nolito. Trenér: Pablo Machín.
Sigma: Buchta – Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek – Kalvach (60. Hála)– Zahradníček, Plšek (58. Texl) Houska, Falta (70. Dvořák) – Nešpor. Trenér: Václav Jílek.