Pro jejich trenéra Zdeňka Psotku to byl jubilejní 50. zápas na lavičce prvoligové Sigmy, ale nejspíš na něj bude chtít hodně rychle zapomenout. Neprokázané obvinění hráčů Střížkova, že jim Olomouc nabídla peníze za to, že v posledním ligovém kole minulého ročníku na Hané prohrají, se na fotbalistech Sigmy evidentně podepsalo, a ve velké pohodě hrající tým z Letné jim uštědřil čtyřbrankový příděl.

Sparta na Sigmu vlétla zostra a už ve 2. minutě musel Janotka vyhlavičkovat nebezepečný Kušnírův centr před nabíhajícím Kadlecem na roh. Po něm se dostal k nebezpečné střele Sionko, jeho pokus vytáhl Lovásik na další roh, který už Hanáci bez větších problémů ubránili.

Letenští si v první čtvrthodině utkání vypracovali velký územní tlak, ale žádná další vyložená přílěžitost nepřišla a Olomouc se začala osmělovat. Její první střelecký pokus vyslal na Blažkovu bránu Bajer, ale mířil spíše na diváky sedící na tribuně.

Ve 31. minutě Hubník našel chytrou přihrávkou Šultese, ten se vřítil do malého vápna Sparty, ale z úhlu ho vychytal brankář Blažek, který jeho střelu vyrazil na roh.

Gólový úder Sparty přišel v 35. minutě. Útočník Bony Wilfried našel za obranou rozběhnutého Sionka, kterého zastavil v pokutovém území Dreksa jen za cenu faulu a rozhodčí Kocourek Sigmu potrestal rovnou dvakrát – odpískal pokutový kop a dvacetiletého stopera poslal bez předchozí žluté karty rovnou pod sporchy.

Míč na značku pokutového kopu si postavil Igor Žofčák a tvrdou ranou pod břevno nedal Lovásikovi šanci.

O deset minut později bylo na Letné ještě veseleji. Kuckův parádní nadýchaný centr dopadl mezi brankáře Lovásika a olomouckou obranu přímo na nohu Libora Sionka, který nedorozumění hostujících zadáků využil a jednoduchou střelou zajistil Spartě dvoubrankové poločasové vedení.

Do druhého dějství poslal trenér Sigmy Zdeněk Psotka druhého stopera Komárka místo forvarda Hubníka, ale v 57. minutě to byl právě střídající obránce, který se nechal lehce obejít mladým Kadlecem. Ten na hranici vápna viděl ještě lépe postaveného Wilfrieda, který udělal kličku Lovásikovi a do prázdné branky poslal třetí gól Sparty.

Sigma v deseti hráčích aktivní Spartě nestačila a utkání směřovalo k debaklu. Ten ještě víc přiblížil nejlepší hráč utkání Libor Sionko v 67. minutě. Z dobrých třiceti metrů napřáhl z voleje a nechytatelnou pumelicí rozvlnil olomouckou síť počtvrté.

Příležitost alespoň zkorigovat výsledek dostala Sigma v 82. minutě, kdy se do vápn a Sparty prokličkoval Šultes, přihrál Onofrej, ale jeho tvrdou ránu letenští beci zblokovali. Zápas už se dohrával spíše v exhibičních tempu a na čtyřbrankový rozdíl se už do konce nezměnil.

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 4:0 (2:0)

Branky: 35. Žofčák (p.k), 45. a 67. Sionko, 58. Wilfried.

Rozhodčí: Kocourek – Košec, Gallo. ŽK: 48. Žofčák, 83. Lačný – 32. Janotka, 35. Škerle, 40. Rossi. ČK: 34. Dreksa. Diváků: 10 404.

Střely na branku: 7 – 1. Střely vedle: 4 – 4. Rohy: 5 – 1. Ofsajdy: 5 – 2. Fauly: 8 – 20.

AC Sparta Praha: Blažek – Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič – Hoheneder – Sionko, Kucka (76. Lačný), Žofčák (55. Vacek), Kadlec – Wilfried (83. Jurdík). Trenér: Jozef Chovanec.

SK Sigma Olomouc: Lovásik – Janotka, Škerle, Dreksa, Heidenreich – Kaščák, Rossi – Hubník (46. Komárek), Ordoš (65. Onofrej), Bajer – Šultes (83. Petr). Trenér: Zdeněk Psotka.