Pokud totiž olomoucká Sigma ve Znojmě oslaví postup do první ligy, znamenalo by to, že v předehrávce 26. kola Fotbalové národní ligy v Horním parku vyhrála.

„V žádném případě Olomouci nic nedarujeme. Ať si na oslavy postupu počká. Doma je to přece jen lepší,“ usmívá se znojemský trenér Radim Kučera před televizním duelem, který startuje v 18.10.

Olomoučtí suveréni mají pět kol před koncem soutěže v tabulce třináctibodový náskok na třetí Opavu a k definitivní pojistce první ligy jim chybějí tři body. Slavit mohou i v případě sobotního selhání Opavy s Vítkovicemi.

„Máme hodně mečbolů, ale chceme o postupu rozhodnout už dnes,“ velí kouč lídra Václav Jílek.

ZCELA ODLIŠNÁ FORMA

Zatímco Sigma naposledy prohrála v půlce března, Znojmo po vydařeném jarním startu zažívá útlum.

V posledních pěti duelech získalo jen čtyři body a důkaz nevydařeného období přinesla sobotní porážka 1:2 ve Varnsdorfu, za kterou fotbalisté schytali kritiku.

„V prvním poločase mě hráči svým přístupem zklamali. Byli až moc v klidu. Mysleli si, že jsou favorité a že nepotřebují běhat a stačí si jen tak míč strčit. Z toho je Varnsdorf rychle vyvedl,“ říká Kučera.¨

Pokud jeho svěřenci předvedou stejný výkon i dnes, mohou si utrhnout pořádnou ostudu. Olomouc je totiž jiný kalibr než předchozí znojemský sok.

„S hráči jsme si to vyříkali a věřím, že to kluci pochopili. Hrajeme s top týmem televizní utkání, za Znojmo navíc nastupuje řada hráčů z Olomouce. Věřím, že přístup bude jiný,“ doufá kouč, jenž se Sigmou spojil velkou část aktivní kariéry.

Předpokládané sestavy:

Znojmo: Doleček – Helísek, Svozil, Mezlík, Cihlář – Teplý, Motal, Nepožitek, Urbančok, Javůrek – Šamánek
Sigma: Buchta – Štěrba, Škerle, Radakovič, Vepřek – Plšek, Houska – Zahradníček, Petr, Manzia – Chorý
Tip Deníku: 1:2