Český mistr z let 2008 a 2009 byl před startem jara dokonce jen těsně nad hranou sestupu, ovšem v roce 2011 zatím ze tří zápasů dvakrát vyhrál a jednou remizoval, což jej vyneslo do středu tabulky.

„Slavia konečně ukazuje svůj potenciál, protože hráčský kádr podle mě mají enormně silný. V posledních zápasech hrála velmi dobře. V pohybu, agresivně, dala i branky,“ připomněl kouč Sigmy Zdeněk Psotka vysoké vítězství sešívaných 4:1 nad Teplicemi z minulého víkendu.

Největší humbuk je na jaře v pražském klubu okolo Zbyňka Pospěcha. Forvard, který v nejvyšší soutěži dva roky nehrál kvůli tahanicím s Brnem i vlastním manažerem, se do ligy vrátil ve velkém stylu. Trefil se v obou zápasech, do nichž zasáhl.

„Pospěch byl jedním z nejlepších útočníků v lize, už když hrál za Slovácko. Jeho potenciál, ať už silový, nebo technický, je na vysoké úrovni,“ říká Psotka, ale dodává, že pozor si budou muset dát na Hanáci na daleko víc hráčů.

„Jak jsem říkal, kádr Slavie je podle mě velmi silný. Uprostřed jsou Jarolím s Kiselem, dva obrovsky zkušení hráči. Vzadu jsou reprezentant Čelůstka a bývalý reprezentant Koubský. Všechno hráči velkých jmen. No a v brance jeden z nejlepších brankářů v historii české ligy Martin Vaniak,“ vypočítal Psotka.

I proto neočekává, že by se Pražané přijeli do Olomouce hlavně bránit.

„Myslím si, že Slavia chce vyhrát každý zápas, což by mohlo být ve prospěch atraktivního fotbalu. Ale co očekávám já, to je nepodstatné. Zkoušel jsem se zeptat Martina Vaniaka, jakým způsobem budou hrát, ale nic mi neprozradil,“ usmál se kouč Sigmy, který byl svého času spoluhráčem gólmana Slavie.

Vaniak se domů těší

Ten už se do Olomouce, kterou stále považuje za svůj domov, velmi těší.

„Na zápas se těším, ale to se dá říct o všech v kabině. V Olomouci je výborné hřiště, krásný stadion, slyšel jsem, že o utkání je velký divácký zájem,“ řekl zkušený gólman pro klubový web Slavie.

„Bude výborná atmosféra, čeká nás těžký zápas. Olomouc je doma silná, což potvrdila letos v řadě zápasů,“ dodal.

Respekt k Sigmě má i trenér sešívaných Michal Petrouš.

„Olomouc má za sebou prohru v Brně, určitě budou mít velkou motivaci proti nám ztrátu napravit,“ řekl.

„Hrají útočný, běhavý fotbal, bude to další prověrka naší jarní formy. Věřím, že se Sigmě ve všech herních činnostech vyrovnáme a bude to i atraktivní zápas pro diváky,“ doplnil.

Zároveň také prozradil, že oba zmínění zkušení záložníci Kisel s Jarolímem mají drobné zdravotní problémy. Jejich absence je ale nepravděpodobná.

Naopak hrát by neměl stoper Vomáčka, který má naražený krk, a také útočník Naumov, který rehabilituje po dlouhodobém zranění.

Psotka věří v plné ochozy

Sigmě bude chybět pouze mladíček Tomáš Přikryl. Pomalu se tak schyluje k návratu Jakuba Petra, po odchodu Michala Hubníka nejproduktivnějšího hráče Sigmy v této ligové sezoně.

„Kuba Petr trénuje už delší dobu. Odehrál minulý týden přípravné utkání za B mužstvo. Je připravený nastoupit od začátku. Jestli ale nastoupí, to uvidíme až v neděli,“ řekl trenér Psotka a vyjádřil ještě jedno přání.

„Chceme si ten zápas užít i z hlediska atmosféry, věřím, že diváci přijdou, zvlášť když se hraje v neděli odpoledne, a bude plný stadion. Věříme, že to bude podobné jak s Baníkem,“ uvedl kouč Sigmy.

Nedělní zápas začne v 17 hodin. Přímým přenosem ho vysílá stanice Sport 2. Jako hlavní rozhodčí ho bude řídit Drahoslav Drábek, který naposledy na Andrově stadionu řídil podzimní zápas se Spartou, který hosté vyhráli 1:0 gólem z pokutového kopu.