Na předzápasové tiskové konferenci naznačil, že by do utkání mohl zasáhnout nizozemský záložník Stef Wijlaars.

Smlouvu se Sigmou už Wijlaars podepsal. Hrát v modrém dresu by měl do konce příštího ročníku. Na zádech bude nosit číslo 8.

„Jednali jsme ještě o příchodu jiného hráče, ale toho neuvolnil jeho mateřský klub. Pak už jsme se zaměřili na Stefa, kterého dobře známe," řekl generální manažer Sigmy Zdeněk Psotka.

Na premiéru by Wijlaars nemusel čekat dlouho.

„Neříkám, že bude hrát od začátku, ale využít bychom ho mohli. Pokud se vše stihne, a já věřím, že ano, tak by mohl nastoupit," řekl Kotůlek.

Defenzivní univerzál

Wijlaars se přitom k týmu Olomouce připojil teprve minulou sobotu.

Pětadvacetiletý fotbalista, který doma v Nizozemsku hrával za Den Bosch a poslední tři sezony oblékal dres slovenské Senice, stihl za týden tři tréninky s áčkem a pondělní zápas za juniorku proti Táborsku.

„Byl bych rád, kdybych ho mohl vidět delší čas. Ze Senice ho ale dobře znají Zdeněk Psotka i Josef Mucha. Oba tvrdí, že jde o kvalitního hráče, a já na jejich názor dám," prozradil Kotůlek.

„Stef, tak jak jsem ho poznal v Senici, je velký profesionál, defenzivní univerzál, který může hrát v záloze, ale i v obraně, vpravo i vlevo. Takový hráč nám momentálně v týmu chyběl. Potřebovali jsme řešit, protože jsme dostávali opravdu hodně branek," prohláil Psotka.

Šindelářova záda

Defenzivního záložníka Sigma momentálně skutečně citelně postrádá. Martin Šindelář, který tuto pozici zastával až do zápasu v Plzni, totiž laboruje s nataženým zádovým svalem.

„Momentálně se ani nedá pořádně odhadnout, na jak dlouho to bude. Záda jsou v tomhle nečitelná," sdělil Kotůlek.

Olomoucký kouč znovu nebude moct nasadit ideální možnou sestavu.

„Bohužel jeden z hráčů, jehož jméno si nechám pro sebe, nám onemocněl, takže to zase nebude tak, jak bych si představoval. Ale kádr máme široký. Musíme si poradit," uvedl Kotůlek.

Nastoupí Dreksa?

Alespoň že další marod, Pavel Dreksa, který vynechal zápas proti Jihlavě, už by měl být v pořádku. Léčba jeho třísel zabrala.

„Nachystaný na zápas bude. Jestli to bude ale na sto procent, to uvidíme až před zápasem," prozradil kouč.

Agresivní Bohemka

Do vršovického Ďolíčku, kde Bohemians hrají své domácí zápasy, jede Kotůlek s myšlenkami na vítězství. Nechce se vzdát ani ofenzivní hry, přestože Sigma patří mezi nejčastěji inkasující týmy v lize.

„Je to dané i hráči, které máme momentálně uprostřed hřiště k dispozici. Není tam typicky defenzivní hráč, takže i kdybychom hráli nějak zezadu, tak si nemyslím, že by to bylo ku prospěchu věci. Defenzivu chceme samozřejmě zkvalitňovat, ale těžko to půjde ze dne na den. Středová řada je zase nová, takže je to těžké," poznamenal.

Od Klokanů čeká Kotůlek jejich tradiční agresivní hru.

„Bohemka je na domácím hřišti silný a nepříjemný soupeř. Doma neprohrává, hraje agresivní fotbal a bude ještě povzbuzena výhrou z Ostravy. Má dobře poskládaný tým. Můžeme očekávat nepříjemnou a důraznou defenzivu," uvedl kouč Sigmy.

Utkání se hraje v neděli od 17 hodin.