Melinho byl jasným tvůrcem hry vpředchozím období. Ale teď vzimní přípravě se dral na jeho místo letos dvacetiletý Tomáš Hořava. Amá šanci hrát. Zvlášť, když Melinho by rád ze Sigmy odešel.

„Během podzimu nám dal Melinho najevo, že by Olomouc rád opustil. Domluvili jsme se svedením klubu na tom, že dokud neodejde, tak kněmu budeme přistupovat jako ke každému jinému hráči kádru,“ řekl trenér Sigmy Martin Pulpit.

„Po nástupu do zimní přípravy na něm bylo znát určité zklamání, že ta zlaté rybka vpodobě přestupu zatím nepřiplula. Já jsem kněmu přistupoval jako ke všem ostatním. Posledních čtrnáct dnů už to pochopil, začal opět na tréninku pracovat. Ale samozřejmě že má nějaký deficit, ne vždy ke svým povinnostem přistupoval tak, jak by měl,“ podotkl Pulpit.

Atedy Melinho nebo Hořava? „Pokud budeme přesvědčeni, že Hořava bude přínosem pro mužstvo, tak nastoupí on. Pokud budeme přesvědčeni, že bude přínosem Melinho, tak nastoupí Melinho. Já jsem Melinha neodepsal,“ řekl Pulpit.

Melinho občas šetří krokem, právě to mu chybí kještě lepším výkonům.

„Melinho má stejnou šanci jako ostatní. Je to hráč, který kdyby změnil přístup, tak by hrál prim vtop mužstvech. Před týmem otevřeně říkám, že hráče stakovým fotbalovým myšlením a technikou už možná nikdy trénovat nebudu. Ale fotbal dneska někam pokročil. Zmé strany může očekávat jenom pomoc,“ uvedl Pulpit.

Melinho může ze Sigmy odejít ještě vúvodu jara, vRusku a Skandinávii ještě přestupní termín neskončil.

„Melinhovo štěstí je od zimy čistě vjeho rukách. Nemůže očekávat od klubu, že mu pomůže khraní na hřišti, když nebude splňovat kritéria, protože má vysokou smlouvu,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Jiří Kubíček.

„Trenér rozhodne, který hráč je pro něj potřebnější,“ podotkl Kubíček.

„Je nám jasné, že Melinha neprodáme dráž, než má napsáno ve smlouvě. Rozhodne se jen podle jeho výkonnosti,“uvedl.

Aje oBrazilce ve službách Sigmy vůbec zájem? „Je oněj zájem. Kdyby zůstal Vlasta Petržela vÁzerbájdžánu, tak tam za ním Melinho šel. Měl tam čtvrtého ledna odletět. Možná proto byl vúvodu přípravy zklamaný. Nepochybuji otom, že vlétě odejde,“ podotkl Kubíček.

Co si o to dalším angažmá Brazilce Melinha v olomoucké Sigmě myslíte vy?

Vyjádřit se můžete v anketě v pravém sloupci na této stránce nebo svůj názor připojit v diskuzi pod článkem.

Související články:

Pulpit: Ve fotbale je za den všechno jinak

VIDEO: Sigma v generálce na ligu porazila Inter

Našlápnutý Hořava: vytlačí ze sestavy Melinha?