Do neděle hrál ligu naposledy v předposledním kole minulé sezony – 9. května v Hradci Králové, kde si Sigma definitivně zajistila záchranu. Pak kvůli pochroumanému kolenu odpočíval. Nejdřív dobrovolně, pak i nuceně. Klid přes letní přestávku jeho noze nepomohl a tak musel na operaci.

„Mělo se to řešit dávno," soptil nový trenér Roman Pivarník. Vysoký forvard, který už ale několikrát musel řešit vážné zdravotní potíže, se na jaře pod koučem Uličným vypracoval v jednu z důležitých figur týmu. Nebylo tedy divu, že s ním Pivarník počítal.

Takhle mu zůstal jen podobně disponovaný Martin Doležal.

„Zdena je ještě víc silový než Doli. Dokáže lépe hrát zády k brance. Dokáže míče sklepnout a pro každého obránce je problém ho bránit. Jeho robustnost a síla jsou výjimečné," pustil se do porovnání obou vysokých útočníků olomoucký trenér.

„Zdena se navíc v těch soubojích přímo vyžívá. Nevyhýbá se jim, naopak je spíš vyhledává. To je pro soupeře velmi nepříjemné. Doležal je zase rychlejší. Dokáže hrát dobře i kolmo k bráně. Dokáže si dobře naběhnout na přihrávku. Zdena se o to samozřejmě snaží také, ale trochu mu chybí rychlost," dodal.

Resumé?

„Jsou si hodně podobní, ale nejsou stejní," usmívá se Pivarník. Oprávněně. S návratem Klesnila se mu otevírají při tvorbě sestavy nové možnosti.

A jak si užil návrat do ligy sám Klesnil? „Bylo to úžasné. Jen jsem chtěl dát ještě gól. Ale za tu chvilku to asi ani nešlo. I když jsme chodili do brejků a dostávali se tam, tak jsem doufal, že mi to tam někdo třeba dá. „Výsledek je krásný. Věděl jsem, že si jdu vlastně jen tak zahrát. Tím, že jsme vedli 3:0, jsem to měl ulehčené. Fanoušci byli v euforii. Všechno bylo perfektní," rozplýval se borec, jehož hlasatel před příchodem na trávník ohlásil jako Kladivo Zdeněk Klesnil.

Ta přezdívka se mi moc líbí. Je to tvrdé a důrazné. Jsem za ni moc rád, jen se budu snažit, abych si ji na hřišti zasloužil," usmíval se pětadvacetiletý rodák z Němčic.

Po návratu do hry už dvakrát pořádně zabušil. Před týdnem pokořil v Moravskoslezské fotbalové lize v dresu béčka Rosice. V pondělí skóroval v lize juniorek do sítě Baníku Ostrava. Zbývá ligový gól. Že by už příští pondělí na Spartě?