„Věřím, že máme na to, abychom poháry uhráli, ale je jasné, že se to bude odvíjet od Zlína,“ burcuje spoluhráče stoper SK Sigma Martin Hudec před duelem se soupeřem, který také hraje o všechno.

Jestli ale do nedělního utkání zasáhne, to zatím není vůbec jisté. Stále ho totiž trápí svalové zranění, kvůli kterému vynechal dva poslední duely Hanáků.

Dnes ( ve čtvrtek – pozn. red.) jste poprvé po zranění trénoval s týmem. Ozývalo se to ještě?
Trénoval jsem bez úlev. Dneska jsem to měl zkusit pořádně zatížit, tak to bylo domluvené. Po celou dobu vypadalo dobře, neměl jsem důvod si ulevovat. Jsem rád, že jsem ten trénink zvládl bez nějaké bolestivé odezvy. Teď uvidíme, co to udělá po té zátěži do zítřka. Já doufám, že to bude v pořádku.

Takže o tom, jestli na Zlín budete připraven, se rozhodne zítra?
Zítra bych měl vědět, jak to se mnou vypadá. Jak říkám, dnes jsem šel trénink normálně s ostatními bez nějakých úlev, tak uvidíme.

Zlín je teď ve formě. Sledujete jeho poslední výkony?
Určitě. Párkrát vyhráli, měli sérii, tak jako my jsme měli. Ale každá série jednou končí. My se musíme soustředit na sebe a připravit se na ten zápas co nejlépe, tak abychom to utkání zvládli a abychom si udrželi naději na dobré umístění. Na ty poháry. Zvlášť když včera v českém poháru se to vyvinulo jinak, než každý očekával. Ale i tak věřím, že čtvrtá příčka je v našich silách. Bude se to odvíjet od Zlína.

Kde je Zlín nejsilnější? Na co je třeba dát si pozor?
Momentálně jsou tam hlavně vzadu vysocí hráči. Mají tam několik skoro dvoumetrových kluků, kteří jsou hodně silní při standardních situacích. Já myslím, že celkově je Zlín v dobré psychické pohodě. Čtyřikrát po sobě vyhráli, ale pořád nemůžou být v klidu, protože mají co dohánět a potřebují body, stejně jako my je potřebujeme.

Říkáte, že potřebují body. Takže by tady mohl hrát daleko otevřeněji než třeba Budějovice. Může vám to sedět?
Vždycky nám sedí mančaft, který musí hrát. My věříme, že Zlín nezaleze, bude chtít hrát fotbal. Nám to možná bude vyhovovat. Uvidíme, jak se s tím popasujeme. Ale hlavně nemůžeme spoléhat na to, co bude hrát Zlín. Musíme jim vnutit naši hru, aby bylo vidět, že my jsme tady doma. Měli bychom si to tempo a tlak vytvářet sami.

Výskok, hra hlavou, standardní situace, to jsou i vaše silné disciplíny. Koho vidíte na druhé straně jako svého „konkurenta“?
Prosazuje se tam Kroča se Zbožínkem, taky Kroupa, ale ten je vykartovaný.

Jak ty obry bránit?
Bránění standardek je týmová práce. Musíme to kompaktně pokrýt všichni a nejlépe ty standardky vůbec nevytvářet.

Zmínil jste Kroupu, který nebude hrát kvůli kartám. Na jeho místo se pravděpodobně posune Žůrek…
Samozřejmě víme, že je to hodně rychlý hráč, že je nebezpečný. Ale pokud se na to dobře připravíme, tak nám může být jedno, kdo tam hraje.