Tedy něco, na co olomoučtí diváci už skoro zapomněli. A díky nynější partě, kterou vede trenér Psotka se pomalu rovzpomínavají. V páteční předehrávce Sigma porazila Liberec 2:1, po Melinhově rohu vstřelila první branku.

Jak se brazilský Hanák cítil po zápase?

„Hlavně jsem hodně unavený,“ směje se Melinho.

Není divu, pod trenérem Psotkou dokázal zásadně zlepšit pohyb po hřišti.

Proti Liberci byl všude, posílal chytrými nahrávkami útočníky do akcí, stíhal i bránit, což u něj nebývalo zrovna zvykem.

„Ale důležité je, že jsme dokázali získat tři body. To je hlavní pro mě i pro Sigmu,“ říká olomoucký středopolař. „Teď už se musíme soustředit na zápas v poháru. Porazit Liberec dvakrát po sobě nebude jednoduché,“ připomíná úterní pohárové utkání.

Liberci před pátečním zápasem patřilo třetí místo v tabulce. Svěřence kouče Psotky tak nečekalo nic jednoduchého.

To potvrzuje i Melinho: „Liberec má velice dobré mužstvo. I když dnes nehráli tak dobře, jak umí. To ukázali v závěru, kdy nás dostali pod tlak a my jsme se museli hodně strachovat, aby nevyrovnali na 2:2.

Sigma byla v první půli jednoznačně lepším týmem.

„Dokázali jsme brzo dát gól, v první půlce jsme mohli přidat ještě další. Ve druhé jsme zvýšili a vypadalo to, že zápas dohrajeme v pohodě, pak ale Liberec snížil a my se museli opět naplno koncentrovat a závěr byl hodně těžký,“ říká Tarciso Pereira, jak zní Melinhovo oficiální jméno.

Sigma šla do vedení v 17. minutě. Melinho rozehrál rohový kop, jeho krajan Rossi hlavičkou přiťukl na přední tyč a tam se prosadil důrazný Ordoš.

Jak to viděl rozehrávač rohu ze svého pohledu?

„To je trénink, kamaráde,“ rozesměje se „Meli“ a potvrzuje tak fakt, že šlo o nacvičený signál.

„Takové situace s trenérem nacvičujeme. Za zápas to několikrát zkusíme, dneska to zrovna vyšlo,“ spokojeně dodává.

Sigma po letech začala hrát atraktivní kopanou, mezi fanoušky už se začíná spekulovat o útoku na pohárovou Evropu. Co si o tom myslí 28letý Brazilec?

„To já za tým říct nemůžu. Samozřejmě to mám ve své hlavě, chci, abychom hráli co nejvýš, ale otázky ohledně cílů musíte směřovat na pana Kubíčka,“ odpovídá vyhýbavě.

VIDEO a FOTO ze zápasu Sigma - Liberec

Martin Dostál