Domácí kouč Zdeněk Psotka udělal několik změn v sestavě. Hrát nemohl zraněný kapitán Škerle, jen na lavičce zůstali Janotka s Onofrejem. Na Liberec, který je třetí v tabulce, vyrukovali Hanáci s trojicí útočníků. A byli v úvodních minutách první půlky aktivnější.

„Chtěli jsme co nejjednodušeji přecházet střed pole, kde je Liberec velmi silný,“ řekl trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

V 17. minutě vrátil Rossi hlavou rohový kop Melinha do ohně, Michal Ordoš byl u tyčky důrazný a Olomouc vedla. To už na hřišti nebyl liberecký kapitán Janů, který musel pro zranění těsně před gólovým momentem střídat.

Více střeleckých pokusů v prvním poločase měl domácí tým, ale hosté pohlednými akcemi na jeden dotek prokazovali, že v čele tabulky nejsou jen souhrou náhod.

Ve 35. minutě měl brankář Drobisz plné rukavice práce s jedovkou Papouška. A v nastaveném čase těsně před přestávkou i štěstí. To když přímo do něj hlavičkoval po rohovém kopu Bílek, balon pak do bezpečí odpálil Komárek.

Také Hanáci přišli v zápase o jednoho ze členů obrany. Stoper Komárek nemohl vzhledem k tržné ráně v obličeji, po které začal mít potíže se zrakem. Zastoupil ho Šuškavčevič.

I druhou polovici začali domácí aktivně.

Dvakrát byl blízko ke gólu Ordoš, ale pokaždé mu chyběl k míči kousek.

Dočkal se v 60. minutě. Zleva načechral Heidereich, Ordoš se zavěsil do vzduchu a brankář Hauzr se mohl jen smutně otočit za míčem letícím do sítě.

„Byl to krásný centr od Kuby Heidenreicha,“ culil se po utkání Ordoš.

Liberec pak zkusil osvěžit ofenzivu Blažkem. A mále se mu to vyplatilo. V 74. minutě se Blažek zjevil sám před brankářem, ale olomoucký gólman vyběhl včas a dobře. Tutovou šanci zlikvidoval. O čtyři minuty později už se stav měnil.

Po akci zprava olomoucká obrana zaspala, Dočkal byl sám před bránou a nespletl se.

„Škoda, že Honza Blažek neproměnil svou šanci, mohli jsme mít bod,“ smutnil stoper Liberce Miroslav Holeňák. Poslední minuty utkání patřily hostům, ovšem mimo hodně slibné situace Nezmara jim Hanáci už nic nedovolili.

ČTĚTE TAKÉ:Šťastný Ordoš si mohl vychutnat aplaus

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 2:1 (1:0)

Branky: 17. Ordoš, 60. Ordoš – 78. Dočkal. Rozhodčí: Paták – Filgas, Čecháček. ŽK: Pospíšil, Kaščák – Bílek, Kerič, Dort. Diváci: 3532.

SK Sigma: Drobisz 2 – Rossi 2, Hudec 2, Komárek 2 (46. Šuškavčevič), Heidenreich 3 – Kaščák 3, Melinho 2, Hořava 3 – Pospíšil 3 (70. Janotka), Ordoš 2 (77. Onofrej), Hubník 2. Trenér Zdeněk Psotka.

Liberec: Hauzr 2 – Gebre Selassie 2, Holeňák 3, Košťál 2, Janů (16. Polák 3) – Papoušek 2 (75. Frejlach), Bílek 3, Dort 2, Dočkal 2 – Nezmar 2, Kerič 3 (65. Blažek). Trenér Ladislav Škorpil.