Zápas Sigma tajila, trenér Zdeněk Psotka nechtěl, aby podobně jako v Třinci byli na utkání špioni z Bohemians. Dokonce ani samotní hráči pár minut před odjezdem k utkání nevěděli proti komu budou hrát.

Deník byl u toho. Letohrad figuroval v plánu olomoucké přípravy, ovšem jako soupeř pro přípravný zápas béčka. Nakonec si třetiligový tým z východu Čech zahrál proti prvoligové Sigmě.

Sigma porazila Letohrad tři nula, do utkání už nastoupil útočník Michal Hubník, který celý minulý týden nemohl vzhledem ke zranění trénovat.

Všechny tři branky dala Olomouc po standardních situacích, spoustu další šancí ze hry ovšem neproměnila.

A proč Sigma zápas tajila?

„Chtěli jsme si vyzkoušet nějaké věci. Měli jsme nějaké hráče minulý týden zraněné, některé na EURU. Zápas na Bohemians hrajeme až v pondělí, tak jsme si dojednali ještě jeden přípravný zápas navíc,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

Ani hráči nevěděli, kam jedou. „Ano, přesně tak to bylo. Chtěli jsme to nachystat tak, aby to splnilo svůj účel,“ podotkl Psotka.

Se skutečně posledním přípravným zápasem před ligou byl spokojený.

„Splnilo to stoprocentně účel. Pomohlo nám to i v seběvědomí. V klidu jsme vyhráli, do pondělí bude pohoda. Věřím, že ji přeneseme i do zápasu na Bohemce,“ řekl Psotka.

FK OEZ Letohrad – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 64. a 84. Heidenreich, 38. Ordoš.

Sigma: Drobisz, Lovásik – Škerle, Šuškavčevič, Komárek, Kazár, Rossi, Kaščák, Hubník, T. Hořava, Nepožitek, Ordoš, Nuc, Melinho, Heidenreich, Janotka, Pulkert, Jurkič, Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.