Než se soutěž přeruší kvůli dalšímu srazu národního týmu, čekají na olomouckou Sigmu čtyři zápasy. Zápasy pravdy, chce se říct.

Po prvním bloku, který Hanáci měli ještě proložený účastí v evropských pohárech, totiž Olomouc sedí až na patnáctém místě tabulky, s pouhými třemi body.

Úkol pro následující čtyři zápasy je nasnadě – co nejrychleji zahnat všechny strašáky a vystoupat na klidné pozice.

Saňák hlavně burcoval a radil

Trenér Václav Jílek, který první část pauzy strávil s reprezentací do 21 let, dostal nového asistenta Jiřího Saňáka.

„Nepřišel jsem nic zachraňovat. Chci dát pro tým to nejlepší ze sebe. Jdu zpátky za svým srdcem a taky za lidmi, kteří tady odvádějí skvělou práci. Sigma má za sebou výborné výsledky v posledních letech a já se budu snažit přispět k tomu, aby je měla zase,“ řekl uznávaný mládežnický trenér, který se na Hanou vrátil už potřetí, tentokrát z dalekého Íránu.

Když Sigmáci ve čtvrtek mezi prázdnými tribunami Androva stadionu pod dohledem kompletního trenérského štábu drilovali rozehrávku, přechod do útoku i zakončení, snažil se Saňák hráče hlavně povzbuzovat.

Když se něco nepovedlo podle představ, přispěchal s radou. Když naopak mladík Surzyn našel centrem z první spoluhráče přesně tak, jak měl, tleskal do dlaní a hlasitě ho oslavoval.

Současné neveselé postavení Sigmy v tabulce se snaží házet za hlavu.

„Soutěž je dlouhá, máme před sebou zápasy a jdeme do toho! Myslím, že hráči to v sobě mají. Teď jde jen o to, aby to do sebe zaklaplo a oni to předvedli. Fotbal je týmová hra a rozhoduje každý detail. To si musí uvědomit,“ poznamenal ve velkém rozhovoru pro Deník.

Před pauzou Sparta

Ideální by bylo, kdyby do sebe všechno zapadlo už v sobotu v Příbrami. Ta odstartovala ligu slušně, ale poslední dvě kola prohrála.

A pak následuje doma Dukla, kterou by bylo záhodno nechat v tabulce za sebou.

Druhá polovina nejbližšího programu totiž bude alespoň na papíře náročnější. Hanáci pojedou do Liberce a přivítají doma Spartu.

Co může Jílkovi, Saňákovi a spol. dělat před Příbramí radost, je návrat klíčového stopera Václava Jemelky, který už by měl být fit.

Naopak s týmem se znovu nepřipravoval zraněný Václav Pilař.

Nejbližší program Sigmy v lize:

sobota 15. 9., 17.00
Příbram – Sigma

sobota 22. 9., 15.00
Sigma – Dukla

sobota 29. 9., 19.00
Liberec – Sigma

11. kolo (termín neurčen)
Sigma – Sparta