Právě směrem na východ by se ještě mohli vydat dva fotbalisté olomoucké Sigmy Marek Kaščák a Michal Hubník, kteří mají od klubu tzv. zelenou kartu, tedy povolení k odchodu do zahraničí.

I proto v úterním přípravném utkání s Nitrou ani jeden z nich nehrál. Trenér Zdeněk Psotka si chtěl vyzkoušet, jak to mužstvu půjde bez nich.

„Máme tam takové hlášky, že by mohli odejít, tak jsme zkoušeli hrát bez nich, protože v Turecku oba dva nastupovali,“ uvedl Psotka po utkání, v němž Sigma vyhrála hladce 3:0.

„Řekli jsme, že hráčům se zelenou kartou umožníme odchod, když bude nabídka. Zatím jsou tady a my s nimi počítáme. Pokud by k nabídce došlo, budeme o tom jednat. Z hlášek nevycházíme. Řešíme konkrétní věci a ty zatím nejsou,“ poznamenal sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček.

Psotka: Museli bychom asi hrát ofenzivněji

Přestože útočník Hubník patří k nejužitečnějším hráčům Olomouce, větším problémem by byl asi odchod Kaščáka. Především kvůli přetrvávajícím potížím Brazilce Daniela Rossiho s achilovkou.

Dalšího defenzivního záložníka Štětinu totiž klub pustil na hostování do třetiligového Zábřeha a tak s Nitrou hráli ve druhém poločase na místech středních záložníků obránci Jakub Heidenreich a Tomáš Nuc.

„Zkoušeli jsme je tam, protože už to hráli v dorostu, ale ve druhém poločase už bylo vidět, že defenziva hoří a soupeř si z toho prostoru vytvářel nebezpečné šance. Pořád čekáme, až se Rossi uzdraví a taky jak dopadne situace s Markem Kaščákem. Pokud bychom ale neměli klasického defenzivnějšího záložníka, tak bychom museli hrát ofenzivněji,“ řekl s potutelným úsměvem kouč Psotka.

Gólmani Blaha a Šustr v juniorce

Kromě dvojice Kaščák – Hubník, jejíž přestup je stále aktuální, se poslední přestupový den řešila také brankářská otázka. Na herní soustředění do Turecka nečekaně neodletěl Petr Drobisz, jemuž v létě končí v klubu smlouva.

„Do áčka ale počítáme s dvojicí Lovásik - Drobisz,“ tvrdí dál Kubíček.

Mladí gólmani Blaha a Šustr si to měli rozdat o pozici třetího v kádru, ale nakonec zůstali oba a měli by se na jaře střídat v brance juniorky.

„Oba se rozhodli, že chtějí chytat v juniorce. Pokud by přišla šance, tak samozřejmě v áčku, ale zatím v juniorce. Je to jejich rozhodnutí, budou chytat polovinu zápasů,“ řekl Kubíček.

Kádr A týmu i se čtyřmi brankáři je tedy momentálně šestadvacetičlenný.

„Chtěli jsme mít kádr zúžen na 23, když se mladí gólmani rozhodli, že zůstanou oba, tak na 24 hráčů, ale není to problém,“ podotkl Kubíček.

„Kaščák s Hubníkem mohou pořád odejít, a i kdyby neodešli, tak součástí těch šestadvaceti jsou také tři dorostenci, takže nehrozí, že by strádali, pokud by za áčko nehráli,“ uvedl.

Klesnil v Šultesových stopách

Na poslední chvíli se podařilo dotáhnout hostování dvou fotbalistů béčka, které má Sigma pod profesionální smlouvou. Záložník Josef Hořava jde do Uničova a útočník Zdeněk Klesnil do Opavy.

„Klesnil jde ve stopách Šultese a za nějaký čas by se mohl zase vrátit,“ přeje si Kubíček.

V Třinci uspěl na testech Petr Kobylík a bude ve druhé lize působit i na jaře.

„Máme tu další tři čtyři hráče, kteří mohou zůstat na výpomoc. Čekáme ale také, jak dopadne situace v Protivanově a rádi bychom pomohli Hranicím,“ naznačil Kubíček, kterým směrem by mohli putovat další fotbalisté.

Ovšem už se statusem amatéra. Těm končí přestupní termín až 7. dubna.