Téměř čtvrt roku byl zraněný, většinu podzimních zápasů hrát nemohl. Na jaře už začal nastupovat, ale lehkost, rychlost a drzost z předchozího období jakoby mu chyběly.

V této sezoně nastoupil v základní sestavě teprve dvakrát. Na Spartě, to s jeho výkonem nebyl trenér Zdeněk Psotka spokojený, a pak v neděli v Kladně. V utkání, které skončilo pro Hanáky potupnou prohrou 0:2, byl nejaktivnějším hráčem týmu. Jako by se vracel do formy.

„Zatím na podzim předvedl svůj nejlepší výkon,“ chválil trenér Psotka hbitého technika.

Janotka se snažil ze své pravé strany probíjet před kladenskou branku. Z olomouckých devíti střel na branku vyslal přesně třetinu. A mohlo jich být víc. Dvakrát ho rozhodčí Paták zastavil za útočný faul, v prvním případě za to dokonce dostal žlutou kartu.

„Několikrát to pro mě bylo nepochopitelné. Normálně jsem před obráncem vypíchl míč a mohl jít sám do šestnáctky,“ divil se Janotka.

Ale ze žluté karty těžkou hlavou neměl. Stejně jako ostatní hráči byl přešlý ze zbytečně prohraného zápasu se soupeřem, který rozhodně nepatří mezi nejsilnější a ty, kteří by měli Sigmu porážet.

„Strašně těžko se tento zápas hodnotí. Myslím, že jsme hráli dobře, ale dostali gól hned na začátku zápasu. Kombinačně jsme na tom byli lépe než domácí, měli i nějaké šance, ale bohužel jsme žádnou neproměnili,“ řekl Janotka.

„Hlavně nesmíme dostávat tak brzo branky. Už poněkolikáté jsme v této sezoně dostali do desáté minuty gól. A to je špatné. Pak soupeři stačí jenom odkopávat balony,“ podotkl.

Sigma inkasovala hned ve 4. minutě, pak měla ještě dost času na otočení skóre.

„Bylo v našich silách zápas otočit. Měli jsme dost času na to, abychom to zvrátili. Bohužel se nepovedlo,“ řekl Janotka.

V základní sestavě se v sedmi odehraných kolech objevil teprve podruhé. „Hrálo se mi dobře. Doufám, že se mnou byl trenér spokojený a budu dostávat šanci hrát od začátku víc a víc,“ podotkl Janotka.