Tři kola před koncem mají na patnácté Kladno náskok čtyř bodů. Sigma zůstala šestá.

Už už to vypadalo, že zápas spěje k remízovému konci, když od pravé postranní lajny odcentroval domácí záložník Hudson, mezi Rossim a Dreksou zůstal zcela volný Ladislav Volešák a krásnou ranou z voleje rozhodl vyrovnanou partii.

Dynamu tak hodně pomohl v boji o záchranu, protože díky vítězství Jihočeši odskočili patnáctému Kladnu na rozdíl čtyř bodů.

O něco blíže k výhře přitom měli hosté, přestože první poločas prohráli. To zařídil Rudolf Otepka. Zkušený záložník, který v dynamu hostuje právě z Olomouce, se v samém závěru prvního dějství postavil k trestnému kopu po faulu na Horejše a umístěnou ranou přes zeď nedal Lovásikovi šanci.

Nic platná nebyla Hanákům příležitost navrátila, kterou po lahůdkové patičce Jakuba Petra zlikvidoval olomouckému rychlíkovi brankář Kučera.

Sigma si musela na gól počkat až do úvodu druhého poločasu. Lukáš Bajer, který přišel na trávník až po přestávce vybojoval u rohového praporku zdánlivě ztracený míč na stoperu Horejšovi, předložil ho do vápna Petrovi, který u přední tyče ve skluzu tečoval do sítě.

Olomuckými tribunami častokrát zatracovaný Jakub Petr se mohl pohodlně stát hrdinou zápasu. Po chybě budějovických stoperů, kteří podcenili dlouhý pas Rossiho se objevil za jihočeskou obranou a postupoval sám na Kučeru.

Jeho pokus však skončil těsně vedle branky, což Sigmu v závěru nakonec mrzelo.

SK Dynamo České Budějovice – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 45. Otepka, 86. Volešák – 47. Petr. Rozhodčí: Mikel – Novák, Lakomý. ŽK: Ordoš, Janotka, Komárek, Navrátil, Petr (všichni Olomouc). Diváků: 3046.

Č. Budějovice: Kučera – Laštovka (74. Hunal), Horejš (58. Volešák), Žižka, Leština – Černák – Hudson, Benát, Otepka, Krob – Sedláček(64. Mes­zároš). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Olomouc: Lovásik – Rossi, Škerle (32. Dreksa), Komárek, Machalický – Kaščák (46. Bajer), Hořava – Janotka, Ordoš, Navrátil – Petr (86. Onofrej). Trenér: Zdeněk Psotka.