„Je jasné, že nám nepůjde o výsledek. Chceme se předvést divákům a ukázat, že naše aktuální výsledky a umístění v divizi nejsou náhodné," řekl trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Jeho celek totiž společně 
s Hodonínem vévodí divizní skupině D a to ještě kvůli rekonstrukci hřiště nehrál jediný zápas v domácím prostředí. Premiéra přijde až nyní.

„Těšíme se. Chceme si ten zápas užít. Po dlouhé době nastoupíme doma, snad si dobře zahrajeme. Doufám, že neuděláme žádnou ostudu," podotkl exligový kanonýr 
v barvách Velkého Meziříčí Pavel Simr.

Domácímu celku může nahrávat fakt, že Olomouc rozhodně není v pohodě. Po pádu do druhé ligy vyhrála 
z pěti pokusů pouze jednou 
a případný další neúspěch 
v podobě pohárového vyřazení na půdě divizního celku by už tak rozčarované vedení hanáckého klubu a fanoušci nemuseli vydýchat.

„Já si ale myslím, že právě v téhle chvíli ukáže Olomouc svou sílu," podotýká Smejkal.

V posledním duelu v Opavě naznačila Sigma i přes bezbrankovou remízu jisté známky zlepšení. Do Velkého Meziříčí tak pocestují Hanáci v pozici zcela jasného favorita.

„Naší povinností je postoupit a s tím do Velkého Meziříčí jedeme," řekl 
k úternímu zápasu trenér Sigmy Leoš Kalvoda.

Ve městě pod dálničním mostem ale svůj tým v plné síle nepředstaví. „Plšek 
s Houskou jsou na reprezentačním srazu a Rolinc s Habustou mají šrámy z víkendu, takže tam budeme mít vlastně jen tři náhradníky," vypočítává Kalvoda

Kompletní nebudou ani domácí, kteří v sobotu v souboji o čelo otočili zápas 
v Bystřici nad Pernštejnem.

„Byl tam likvidační zákrok na Demetera a možná to vypadá na vážnější problémy s třísly a samozřejmě nám bude kvůli červené kartě 
z tohoto zápasu chybět Berka. Tvrdou hru soupeře odnesl vedle Demetera i Dufek, který už tak hrál se sebezapřením. Zranění se nám začínají nějak množit," pokrčil rameny Smejkal.

Velké Meziříčí se do 2. kola poháru dostalo díky červencové výhře nad třetiligovou Břeclaví, Sigma ve stejné fázi rozdrtila šesti góly Slavičín hrající divizní skupinu E.

Vítěz úterního vzájemného klání se ve 3. kole střetne 
s druholigovým Třincem.