V tom prvním se v sobotu od 15 hodin představí ve Viganticích proti nováčkovi druhé slovenské ligy Podbrezové.

„Uvidíme, jak nás prověří,“ pousmál se trenér Zdeněk Psotka.

Sigma totiž měla původně domluvený duel s Banskou Bystricí, který však byl na poslední chvíli odvolán.

„S Banskou Bystricou se nám to stalo už podruhé, už s nimi asi hrát nebudeme,“ řekl.

Druhý díl valašského turné absolvuje Sigma tentýž den o kousek dál v Hutisku, kde si to od 18 hodin rozdá se Źilinou účastníkem posledního ročníku Ligy mistrů.

„Chtěli jsme oba zápasy hrát s prvoligovými soupeři, ale nedá se nic dělat. Budeme chtít do našeho stylu hry zapracovat nové hráče, ale stále půjde především o kondici. Nepředpokládám, že po té zátěži, kterou hráči během čtrnácti dní absolvovali ,vydržíme celých devadesát minut,“ prohlásil Psotka.

Třetí utkání víkendu bude hrát Sigma v neděli od 17 hodin v Dolní Bečvě s místním mužstvem, hrajícím I. A třídu.

„To už ale bude spíš propagační zápas. V Dolní Bečvě slaví 70 let od založení. My děláme takové akce každý rok a tentokrát se zúčastníme těchto oslav,“ řekl Psotka.

Fandí spíš Baníku, snad je Kučera přesvědčí

Asi nejvíc z jeho mužstva se na valašské putování těší kapitán týmu Radim Kučera.

„Ve Viganticích jsem se narodil, v Hutisku teď bydlím, protože jsem si tam postavil domek, a Dolní Bečva je jen přes kopec, takže budu hrát vlastně doma a už se na to opravdu třesu,“ řekl sedmatřicetiletý veterán.

„V celém okolí se už o živě mluví o tom, že má přijet Sigma, tak jen doufám, že se trochu zklidní počasí a vyjde to všechno na jedničku a přijde hodně diváků,“ přeje si Kučera.

„Většinou se tam fandí spíš Baníku, ale když pořád hraju za Sigmu a teď tam ještě přijedeme hrát, tak se nám snad podaří nějaké fanoušky přetáhnout,“ usmívá se kapitán.